לוגו מגזין הפיננסי
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

נפילתו של דמות שנויה במחלוקת: אנדרו טייט עומד בפני האשמות חמורות

תגיות
תמונה ראשית
נפילתו של דמות שנויה במחלוקת: אנדרו טייט עומד בפני האשמות חמורות

אנדרו טייט, לוחם קיקבוקסינג ואושיית הרשת מתמודד כעת עם האשמות חמורות. טייט נעצר בעבר ברומניה בחשד לשידול נשים לזנות, הוא מואשם כעת באונס, סחר בבני אדם ומעורבות בארגון פשע לצד אחיו ושתי נשים רומניות.

הליכים משפטיים והאשמות

טייט, יחד עם אחיו הצעיר טריסטן ושתי הנשים הרומניות, יעמדו לדין ברומניה באשמת אונס, סחר בבני אדם והשתתפות בארגון פשע המנצל נשים מינית. לאחר חקירה של חצי שנה, החליטה הפרקליטות להגיש כתב אישום. הנאשמים הוחזקו במעצר מה-29 בדצמבר עד ה-31 במרץ לפני ששוחררו למעצר בית. המועד למשפטם טרם נקבע.

על פי כתב האישום, ארבעת הנאשמים הקימו בשנת 2021 ארגון פשע במטרה לסחור בבני אדם ברומניה ובמדינות נוספות, בהן בריטניה וארה”ב. התובעים טוענים כי האחים טייט פיתו קורבנות בכך שהונו אותם בהבטחות שווא למערכות יחסים רומנטיות ונישואים. התביעה טוענת שלפחות שבע נשים שודלו לזנות, ואנדרו טייט מואשם באונס של אחת מהקורבנות.

דמות שנויה במחלוקת

אנדרו טייט, בריטי-אמריקאי בן 36 שמתגורר ברומניה מאז 2017, זכה למוניטין כקיקבוקסר מקצועי לשעבר ונוכחות בולטת ברשתות החברתיות. עם קהל עוקבים גדול הגיעו המון מבקרים. טייט אימץ בגאווה את זהותו המוצהרת כ”מלך הגבריות הרעילה” והפיץ אמונות מיזוגניות בכל הזדמנות.

הפרסונה הציבורית של טייט עלתה לגדולה ב-2016 כאשר השתתף בגרסה הבריטית של תוכנית הריאליטי “האח הגדול”. עם זאת, זמנו בתוכנית קוצר לאחר שצץ סרטון וידאו בו נראה אותו מכה אישה עם חגורה. לאחר סילוקו מהתוכנית, הוא זכה לתשומת לב שלילית נוספת כאשר טען כי נשים הן רכושם של גברים.

השעיה מהמדיה החברתית

בראיונות קודמים, טייט הכריז על עצמו באופן לא מתנצל כ”מיזוגיניסט מוחלט” והכריז שהוא “ריאליסט” שמאמץ סקסיזם. הוא הנציח דעות גנאי, וטען שנשים הן עצלות מטבען ומתכחש למושג עצמאות נשית. בפלטפורמות המדיה החברתית, הוא התהדר באורח חיים ראוותני והיפר גברי, והציג לעתים קרובות מכוניות ספורט, מטוסים פרטיים ויעדים מפוארים. למרות שצבר קהל עוקבים משמעותי, במיוחד בקרב גברים צעירים, התוכן הפוגעני שלו הוביל להשעיות והסרות ממספר פלטפורמות, כולל טוויטר, יוטיוב, פייסבוק ו-TikTok. ראוי לציין שבאוקטובר, אילון מאסק, בעקבות הרכישה של טוויטר, הורה להחזיר את חשבונו של טייט.

תגיות

אהבתם את הכתבה? שתפו

כתבות אחרונות

בינה מלאכותית ו-AI

חדשות רכב

מודעה