לוגו מגזין הפיננסי
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

גאווה ישראלית: חוקרת ישראלית זוכה במענק אירופי לפיתוח תרופה חדשנית לסרטן השד

פרופ’ רחלה פופובצר מאוניברסיטת בר-אילן קיבלה מענק של 150 אלף יורו מהאיחוד האירופי למחקר שמבוסס על ננו-חלקיקי זהב המשמשים להובלת תרופות לאזורי הגידול. המענק הוא חלק מתכנית EIC Accelerator, שמממנת חדשנות בתחום הביו-מדיצינה.

תגיות
תרופות צבעוניות
גאווה ישראלית: חוקרת ישראלית זוכה במענק אירופי לפיתוח תרופה חדשנית לסרטן השד

מהי תכנית EIC Accelerator?

EIC Accelerator היא תכנית של האיחוד האירופי, שמיועדת לתמוך בחברות קטנות ובינוניות, שמפתחות טכנולוגיות מבטיחות בתחום הביו-מדיצינה. התכנית מעניקה מימון של 0.5-2.5 מיליון יורו בצורת מענק לא ניתן להחזר, ועד 15 מיליון יורו באמצעות השקעה בהון, לביצוע ההתפתחויות הטכניות והמסחריות הדרושות להבאת החדשנות לשוק.

איך עובדת התרופה החדשנית?

התרופה החדשנית של פרויקט Golden-ADC, של פרופ’ רחלה פופובצר, משלבת שני אלמנטים: ננו-חלקיקי זהב, שמשמשים כמשאב להעברת אנרגיה אל אזורי הגידול, ותרופה מבוססת-נוגדנים (ADC), שמשמשת לחיסול התאי הסרטניים. הננו-חלקיקי הזהב מעבירים אנרגייה באמצעות אלחש מעו”ד, שמאבד את התאי העדר באוו”ד. התרופה החדשנית של פרויקט Golden-ADC, של פרופ’ רחלה פופובצר, משלבת שני אלמנטים: ננו-חלקיקי זהב, שמשמשים כמשאב להעברת אנרגיה אל אזורי הגידול, ותרופה מבוססת-נוגדנים (ADC), שמשמשת לחיסול התאי הסרטניים.

ננו-חלקיקי הזהב משמשים כמשאב להעברת אנרגיה אל אזורי הגידול, באמצעות אלחש מעו”ד, שמאבד את התאי העדר באוו”ד. התרופה מבוססת-נוגדנים (ADC) היא סוג של תרופה שמיועדת לחיסול התאי הסרטניים באופן ממוקד, בעוד שהתאי הבריאים נשארים שלמים.

השילוב של שני האלמנטים מאפשר להעביר את התרופה באופן מדויק למטרה, ולהגביר את היעילות ולהפחית את התופעות הלוואי. הפרויקט זכה למענק Proof of Concept מה-ERC, שמיועד לתמיכה בחדשנות.

תגיות

אהבתם את הכתבה? שתפו

כתבות אחרונות

בינה מלאכותית ו-AI

חדשות רכב

מודעה