לוגו מגזין הפיננסי
Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

SpaceX פיטרה עובדים שהעזו לבקר את אילון מאסק – ועכשיו תשלם להם פיצויים

SpaceX, החברה המובילה בתחום החלל של אילון מאסק, מואשמת בפיטורים בלתי חוקיים של עובדים שכתבו ושיתפו מכתב פתוח שביקר את ההתנהגות הציבורית של המנכ”ל המוכר. המועצה הלאומית ליחסי עבודה (NLRB), הגוף הממשלתי שאחראי להגנה על זכויות העובדים, הגיש תלונה נגד SpaceX, ודרש שהחברה תתנצל מול העובדים שפיטרה, תשלם להם פיצויים, ותפרסם הודעה על זכויות העובדים במשך 120 יום.

תגיות
לוגו spacex
Space X

מה היה במכתב הפתוח של העובדים?

המכתב הפתוח של העובדים הוא מסמך שנכתב ונשלח ביוני 2022 על ידי קבוצה של עובדים של SpaceX, שהביעו את הדאגה והאכזבה שלהם מההתנהגות של אילון מאסק ברשת החברתית X, שהייתה ידועה אז בשם טוויטר. העובדים טענו שמאסק השתמש ברשת החברתית להפיץ הודעות שסתו מהערכים של החברה, ושהיו מטרידות, משפילות, ומסיתות.

בין ההודעות של מאסק היו גם הכחשות של האשמות בהטרדה מינית שהועלו נגדו, שהוא הכחיש בתוקף. העובדים קראו להנהלת החברה להגיב להודעות של מאסק, ולהטיל עליו אחריות על ההשלכות שלהן. העובדים טענו גם שההודעות של מאסק היו “מקור להסחת דעת ובושה” לחברה.

איך SpaceX הגיבה למכתב הפתוח של העובדים?

SpaceX, בהובלתה של אילון מאסק, הגיבה באופן קשה ולא ידידותי למכתב הפתוח של העובדים. לפי התלונה של ה- NLRB, SpaceX פיטרה תשעה עובדים שהיו מעורבים בכתיבה ובשיתוף של המכתב, וחקרה עשרות עובדים אחרים על השתתפותם במכתב.

SpaceX הודיעה גם לעובדים שהם פוטרו בגלל המכתב, בנוסף, SpaceX הראתה לחלק מהעובדים צילומי מסך של התקשורת בין העובדים על המכתב, ויצרה את הרושם שהיא עוקבת אחרהפעילות שלהם. ה- NLRB טען שהפעולות של SpaceX היו הפרה של החוק הפדרלי שמגן על זכות העובדים להתארגן ולהביע את דעתם על תנאי העבודה.

מה הדרישות של ה- NLRB מ- SpaceX?

ה- NLRB הוא הגוף הממשלתי שאחראי להגנה על זכויות העובדים בארצות הברית, ולפתרון סכסוכים בין עובדים למעסיקים. ה- NLRB הגיש תלונה נגד SpaceX, ודרש שהחברה תקבל את האחריות על הפיטורים הבלתי חוקיים של העובדים, ותתקן את הנזק שנגרם להם. הדרישות של ה- NLRB כוללות את הדברים הבאים:

  • להחזיר את העובדים שפוטרו לעבודה, ולשלם להם פיצויים על ההפסדים שסבלו.
  • לכתוב מכתבי סליחה לכל אחד מהעובדים שפוטרו, ולשלוח אותם בדואר רשום.
  • לפרסם הודעה על זכויות העובדים במשך 120 יום במקומות הבולטים במתקני החברה, באתר  האינטרנט של החברה, וברשת החברתית X.
  • להסיר את כל ההודעות או המסמכים שמנגדים או מפרים את זכויות העובדים להתארגן.
  • להפסיק לפטר, לחקור, להטריד, או להשפיל עובדים בגלל השתתפותם בפעילות יחסי עבודה.
  • להפסיק לצפות או להשתיק את התקשורת בין העובדים על יחסי עבודה.

לסיכום

ה- NLRB טען שהדרישות שלו הן המינימום הדרוש להבטיח את הגנת זכויות העובדים, ולשחזר את האמון והכבוד בין העובדים להנהלת החברה. ה- NLRB אמר שהוא יקיים שימוע על התלונה ב-15 בפברואר 2024, ויקבע את הפסק הדין הסופי. SpaceX, מצידה, הכחישה את האשמות של ה- NLRB, ואמרה שהיא תתנגד לתלונה בכל הדרכים החוקיות האפשריות. 

תגיות

אהבתם את הכתבה? שתפו

כתבות אחרונות

בינה מלאכותית ו-AI

חדשות רכב

מודעה