לוגו מגזין הפיננסי
חיפוש
Close this search box.
חיפוש
Close this search box.

Huawei מקריבה את ה-Mate 60 למען ייצור שבבי AI

ענקית הטכנולוגיה הסינית Huawei החליטה להקריב את ייצור מכשיר הדגל שלה – Mate 60 – למען ייצור שבבי Ascend המיועדים לעיבוד יישומי AI. החברה עשתה זאת בשל הביקוש הרב לשבבי ה-AI שלה מלקוחותיה, בעוד ששוק הסמארטפונים נתקל במשבר חומרים. כך דווח ברויטרס.

תגיות
ציפ הבינה המלאכותית של Huwaei
Huawei מקריבה את ה-Mate 60 למען ייצור שבבי AI

Mate 60 – מכשיר הדגל של Huawei

Mate 60 הוא מכשיר הדגל של Huawei שהושק ב-2023, ומאופיין במפרט טכני מרשים. המכשיר מצויד במעבד Kirin 9000S שנעשה בחברת HiSilicon, בתבנית SMIC2. המעבד תומך בתקשורת לוויינית וב-5G. המכשיר מחזיק מסך OLED בגודל 6.82 אינץ’, ברזולוציית +FHD, ומתאים את מהירות הרענון ל-120Hz באופן אוטומטי. המכשיר מאחד מערך צילום אחורי של שלוש מצלמות, ומאחד סוללה בנפח 5000mAh, שתומכת בהטענה מהירה ואלחוטית. מערכת ההפעלה של המכשיר היא HarmonyOS 45.

Mate 60 – מכשיר הדגל של Huawei

Ascend – שבבי AI של Huawei

Ascend הוא שרשרת שבבי AI של Huawei, שמיועדת לשרת את שוק הבינה המלאכותית. השבבי Ascend מאפשרים לחברה להעניק ללקוחותיה פתרונות AI בעננים, אדג’נט, או אנד-2-אנד. Huawei מייצרת את שבבי Ascend באמצעות תהליך 7nm, ומשתמשת בארכיטקטורת Da Vinci AI Core6.

Ascend – שבבי AI של Huawei

למה Huawei מוותרת על Mate 60?

Huawei נאלצה לעשות את ההחלטה לחדש את יחסי העדיפויות בייצור שבבי Kirin ל-Mate 60 לעדיפויות בייצור Ascend, בעקבות המשבר העולמי בחומרים, שגרם לחוסר בשבבי סיליקון, והסנקציות האמריקאיות שחסמו את גישתה לספקים מובילים כמו TSMC. בנוסף, Huawei חוותה ירידה בחלקה משוק הסמארטפונים, בעוד שחברות אחרות כמו Xiaomi, Oppo ו-Vivo השתלטו על השוק.

לעומת זאת, Huawei ראתה הזדמנות בשוק ה-AI, שנחשב לעתידי ומבטיח. החברה מנצלת את היכולת שלה לייצר שבבי AI משלה, ולהעניק ללקוחותיה פתרונות מתקדמים בתחום. Huawei מאמינה ששבבי Ascend יאפשרו לה להיות מנהיגה בשוק ה-AI, ולהתמודד עם המתחרים שלה.

מה המשמעויות ל-Israel?

Huawei היא אחת החברות המובילות בשוק ה-5G ב-Israel, והיא משתפת פעולה עם חברות טלקום כמו Partner, Cellcom ו-Hot. Huawei מעניקה לחברות אלו את האביזרים, השרתים, השבבי AI, והתשתיות להפעלת ה-5G.

Huawei מנסה להרחיב את הנוכחות שלה גם בישראל, ולייצר שיתופי פעולה עם מעבדות מחקר, אקדמאיים, וחברות סטארט-אפ וכל גוף אפשרי.

תגיות

אהבתם את הכתבה? שתפו

כתבות אחרונות

בינה מלאכותית ו-AI

חדשות רכב

מודעה