לוגו מגזין הפיננסי
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

iOS 17.2: העדכון החדש של אפל מביא אפליקציית יומן, תרגום קולי ועוד

תגיות
העדכון החדש של אפל ios 17.2
מקור: Freepik

אפל (Apple) הוציאה היום את העדכון הגדול השני למערכת ההפעלה iOS 17, שהושקה בחודש ספטמבר האחרון. העדכון, שנקרא iOS 17.2, מכיל מספר חידושים ושיפורים למכשירי iPhone ו-iPad, וניתן להוריד אותו באופן אוטומטי או ידני.

בין התכונות החדשות שמגיעות עם העדכון, ניתן למצוא אפליקציה חדשה לרישום זכרונות, ווידג’טים חדשים ושיפורים ל-AirDrop. כמו כן, העדכון מוסיף תמיכה בתקן הטעינה האלחוטי החדש Qi2, שמאפשר טעינה מהירה יותר למכשירי iPhone.

אפליקציית Journal

אחת התכונות הבולטות ביותר של iOS 17.2 היא הוספת אפליקציית Journal, שמאפשרת למשתמשים לרשום את החיים שלהם בצורה חכמה ויצירתית. האפליקציה משתמשת בטכנולוגיית ה-ML (Machine Learning) של אפל, כדי ליצור רישומים אישיים המשלבים טקסט, תמונות, הקלטות קוליות, וידאו, ועוד. האפליקציה גם מציעה למשתמשים להשתמש בתבניות וברעיונות לרישום, כדי לעודד אותם לכתוב יותר ולשמור על הרגל טוב. האפליקציה מאפשרת גם לשתף את הרישומים עם אנשים אחרים, או להשאיר אותם פרטיים ומוצפנים.

אפליקציית Journal
אפליקציית Journal (מקור: Apple)

עדכון פיצ׳רים AirDrop

תכונת ה-AirDrop, שמאפשרת לשתף קבצים ומידע בין מכשירי iPhone באופן אלחוטי, קיבלה שיפורים והרחבות בעדכון החדש. כעת, ניתן לשתף גם כרטיסי טיסה, כרטיסי קולנוע, אישורים, ועוד, שנשמרים באפליקציית ה-Wallet של אפל. כדי לשתף כרטיס או אישור, יש ללחוץ על הכפתור של ה-AirDrop באפליקציית ה-Wallet, ולבחור את המכשיר הרצוי מהרשימה. המקבל יראה את הכרטיס או האישור במסך הנעילה שלו, ויוכל להוסיף אותו לאפליקציית ה-Wallet שלו. השיתוף עובד רק בין מכשירי iPhone שרצים על iOS 17.2 או גרסה חדשה יותר.

תרגום קולי וידאו

עבור בעלי ה-iPhone 15 Pro, העדכון החדש מביא גם תכונות ייחודיות שמנצלות את היכולות החזקות של המכשיר. אחת מהן היא התמיכה בתרגום קולי באמצעות ה-ACTION BUTTON, שהוא כפתור פיזי שנמצא בצד השמאלי של המכשיר. כשלוחצים על הכפתור, המכשיר מפעיל את אפליקציית ה-Translate של אפל, שמאפשרת לתרגם שיחות בזמן אמת בין שפות שונות. האפליקציה תזהה את השפה של הדובר, ותציג את התרגום המובנה והמוקלט במסך המכשיר

האפליקציה תומכת ב-32 שפות, ומסוגלת לעבוד גם במצב ללא חיבור לאינטרנט. כדי להשתמש באפליקציה, יש להוריד את השפות הרצויות למכשיר, ולבחור את השפה המקורית והיעד. אז, יש להקריב את המכשיר לדובר, וללחוץ על הכפתור המתאים. האפליקציה תזהה את הדיבור, ותציג את התרגום המוקלט והמובנה במסך. אפשר גם להקליט ולהשמיע את התרגום באופן ידני, או להשתמש במצב שיחה, שמאפשר לשני דוברים לתקשר בשפות שונות באמצעות המכשיר.

תכונה נוספת שמיועדת לדגמי ה-iPhone 15 Pro היא האפשרות להקליט וידאו מרחבי (spatial video), שמשתמש בטכנולוגיית ה-LiDAR של המכשיר, כדי ליצור תלת-מימד של הסביבה. הווידאו המרחבי ניתן לצפייה במשקפי ה-Apple Vision Pro, שהם משקפי מציאות מדומה של אפל, שמאפשרים לראות את העולם באופן חדש.

הווידאו המרחבי יכול לשמש למטרות שונות, כמו חינוך, תיירות, אמנות, ועוד. כדי להקליט וידאו מרחבי, יש להפעיל את אפליקציית ה-Camera של אפל, ולבחור במצב ה-Spatial Video. אז, יש להזיז את המכשיר בסביבה, וללחוץ על הכפתור האדום. האפליקציה תציג את הווידאו המרחבי במסך, ותאפשר לשמור אותו באלבום התמונות. כדי לצפות בווידאו המרחבי במשקפי ה-Apple Vision Pro, יש להעביר באפליקציית ההודעות, הוצג כפתור חץ חדש לקפיצה מהירה להודעה הראשונה שלא נקראה בשיחה. 

בנוסף, למשתמשים יש כעת אפשרות להוסיף מדבקות לבועות הצ’אט. העדכון מביא גם ווידג’טים חדשים של מזג אוויר ושעון, כמו גם את היכולת לגשת לנתוני בריאות דרך Siri. יתר על כן, משתמשי Apple Music יכולים כעת ליהנות מרשימת השמעה של השירים האהובים עליהם.

לבסוף, דגמי האייפון 13, האייפון 14 והאייפון 15 ייהנו מאוד מהעדכון הזה. כעת הם יתמכו בתקן הטעינה האלחוטית Qi2 שהוכרז לאחרונה. עם זאת, ההספק המרבי המותר על ידי המכשיר מוגבל כרגע ל-15 וואט.ר אותו לאפליקציית ה-Vision של אפל, ולבחור באפשרות ה-Play in Vision Pro.

תגיות

אהבתם את הכתבה? שתפו

כתבות אחרונות

בינה מלאכותית ו-AI

חדשות רכב

מודעה