לוגו מגזין הפיננסי
Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

טוויטר-X פתחה את פיצ’ר בדיקת העובדות שלה למשתמשים בישראל, וברשות הפלסטינית

תגיות
טוויטר-X פתחה את פיצ’ר בדיקת העובדות שלה למשתמשים בישראל, וברשות הפלסטינית
קרדיט: Freepik

טוויטר-X, האפליקציה החדשה של טוויטר, הודיעה כי היא פתחה את תכונת בדיקת העובדות שלה, Community Notes, למשתמשים בישראל וברשות הפלסטינית. התכונה, שהושקה בחודש יוני, מאפשרת למשתמשים להוסיף הערות לציוצים שמכילים מידע שניתן לבדוק, ולספק קונטקסט נוסף או מקורות אמינים שיכולים לאשר או להפריך את הטענות שבציוץ. המטרה היא להגביר את השקיפות והאמינות של המידע שמופץ ברשת החברתית, ולהעניק למשתמשים כלים להתמודד עם הפייק ניוז והדיסינפורמציה.

איך עובדת תכונת בדיקת העובדות של טוויטר-X?

תכונת בדיקת העובדות של טוויטר-X מבוססת על קהילת מתנדבים, שנבחרו על ידי החברה מבין משתמשים פעילים ומוכרים ברשת החברתית. המתנדבים, שנקראים Birdwatchers, עוברים הכשרה ומקבלים הנחיות מטוויטר-X על איך לבדוק את המידע ולהוסיף הערות. הם יכולים להוסיף הערות לכל ציוץ שמכיל מידע שניתן לבדוק, ולציין את המקורות שהשתמשו בהם. הם גם יכולים לדרג את ההערות של מתנדבים אחרים, ולהשפיע על האמינות והרלוונטיות שלהן.

ההערות של המתנדבים מופיעות בתחתית הציוץ, ומסומנות בצבע כחול. המשתמשים יכולים ללחוץ על ההערות, ולראות את הקונטקסט והמקורות שהמתנדבים הציגו. המשתמשים יכולים גם להגיב על ההערות, ולהביע את דעתם או להציע תיקונים או השלמות. המשתמשים יכולים גם להגיש תלונות או דיווחים על הערות שנראות להם לא הוגנות, לא מדויקות, או לא רלוונטיות.

מה המטרה של תכונת בדיקת העובדות של טוויטר-X?

המטרה של תכונת בדיקת העובדות של טוויטר-X היא להפוך את הרשת החברתית למקום יותר אמין, שקוף, ומאוזן לשיחה ציבורית. טוויטר-X מאמינה שהמשתמשים יכולים לתרום לאיכות ולמגוון של המידע שמופץ ברשת, ולעזור למשתמשים אחרים להבין טוב יותר את הנושאים החשובים והמעוררים עניין. טוויטר-X גם מקווה שהתכונה תעודד את המשתמשים להיות יותר ביקורתיים ומעורבים בקריאת ובשיתוף הציוצים, ולא לקבל את המידע בהנחה.

התכונה הושקה בחודש יוני בארצות הברית, ומאז הורחבה לעוד 60 מדינות בעולם, כולל ישראל והרשות הפלסטינית. טוויטר-X אומרת שהיא מקבלת משוב חיובי מהמשתמשים והמתנדבים, ושהיא ממשיכה לשפר ולהתאים את התכונה לצרכים ולהעדפות של הקהילות השונות. החברה מזמינה את המשתמשים להצטרף לתכונה, ולהיות חלק מהמאבק נגד הפייק ניוז והדיסינפורמציה.

תגיות

אהבתם את הכתבה? שתפו

כתבות אחרונות

בינה מלאכותית ו-AI

חדשות רכב

מודעה