לוגו מגזין הפיננסי
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מדיניות עוגיות

"הפיננסי" עוגיות (Cookies) ואחסון מקומי

 • על מנת להעניק לאתר שלנו מראה אטרקטיבי ולאפשר שימוש בפונקציות מסוימות, אנו משתמשים בעוגיות (“קוקיז”) בעמודים שונים באתר שלנו, וכן גם בקבצים ובתגים אחרים (למשל, תגי JavaScript). העוגיות מורכבות מקבצי טקסט קטנים המאוחסנים במכשירך.
 • מרבית עוגיות אלו המשמשות אותנו יימחקו מהכונן הקשיח שלך מיד לאחר סשן הדפדפן (“עוגיות הסשן”).
 • עוגיות אחרות יישארו שמורות בכונן הקשיח של המכשיר ויאפשרו לנו לזהות את המכשיר שלך במקרה של ביקור באתר שלנו שיתבצע בהמשך (עוגיות הנקראות בשם “עוגיות קבועות”). עוגיות ספציפיות אלו מאפשרות לנו להפוך את האתר שלנו לידידותי יותר למשתמש, ליעיל יותר ולמאובטח יותר. הודות לקבצים אלו, למשל, ניתן להציג מידע המותאם להעדפותיך האישיות בדף אינטרנט מסוים. סשן של דפדפן עוגיות נמשך 18 שעות.
 • בין היתר, העוגיות עוקבות אחר הקלקות על לחצנים והפעילות המקוונת.
 • מסיבה זו, האתר עושה שימוש בעוגיות ובקבצים מקומיים אחרים על מנת להבדיל בינך ובין משתמשים אחרים. “הפיננסי” עשוי להשתמש בעוגייה או בקובץ תצורה, המאוחסנים בדפדפן או בכונן הקשיח של המחשב שלך ו/או מכשיר הטלפון הנייד שלך, לשם השגת מידע אודות השימוש הכללי שלך באינטרנט. עוגיות וקבצים דומים אחרים מכילים מידע המועבר לכונן הקשיח של המחשב ו/או הטלפון הנייד שלך. הם מסייעים לנו לשפר את האתר ולספק שירות טוב יותר ומותאם אישית. קבצים אלו מאפשרים ל-ל”הפיננסי”:
  • להעריך את גודל הקהל של “הפיננסי” ואת דפוס השימוש בו, ולבצע ניתוחים אחרים.
  • לאסוף מידע אודות מיקומך הגאוגרפי המשוער (לדוגמא, עיר) על מנת לספק תוכן המוקצה לאזור מסוים.
  • לאחסן מידע אודות העדפותיך ולאפשר ל-“הפיננסי” להתאים את האתר לתחומי העניין האישיים שלך ולמכשיר או הדפדפן שבו את/ה משתמש/ת.
  • לשפר את שירותינו.
  • לזהות אותך עם שובך לאתר; וכן למנוע הונאה ו/או ניצול לרעה
 • הבסיס החוקי לעיבוד המידע הכלול בעוגיות ובקבצים או בתגים אחרים נעוץ בביצוע, בכריתת חוזה עמך (היכן שהעוגיות נחוצות כחלק מ”מסע לקוח”), או באינטרסים הלגיטימיים שלנו בהצגה בטוחה וידידותית למשתמש של האתר שלנו.
 • הנך רשאי/ת לחסום עוגיות על ידי הפעלת ההגדרות בדפדפן שלך, המאפשר לך לסרב להגדרת כל או חלק מהעוגיות. מכל מקום, אם תבחר הגדרה מגבילה מדי, יתכן שלא תתאפשר לך גישה לחלקים מסוימים באתר. כל זמן שלא תתאים את הגדרת הדפדפן שלך כך שהוא יסרב לעוגיות, המערכת של “הפיננסי” תייצר עוגיות עם התחברותך לאתר. למידע נוסף אודות העוגיות וניהולן, בקר באתר: http://www.aboutcookies.org/.
 • פונקציית העזרה בתפריט של מרבית הדפדפנים מסבירה כיצד למנוע מהדפדפן שלך להסכים לעוגיות (חלקן או כולן), כיצד באפשרותך למחוק את כל העוגיות שנאספו וכיצד לחסום עוגיות עתידיות.
 • להלן שלבים שיש לפעול על פיהם בדפדפנים נפוצים:

באינטרנט אקספלורר:

 1. בחר/י את הפריט “אפשרויות אינטרנט” מתפריט “תוספות” בסרגל הכלים.
 2. בחר/י בלשונית “פרטיות”.
 3. כעת באפשרותך לבחור את הגדרות הבטיחות עבור אזור האינטרנט שלך. את/ה תבחר/י את העוגיות שיתקבלו או יידחו.
 4. לחץ/י על אישור כדי לאשר הגדרות אלו.

בפיירפוקס:

 1. בחר/י “הגדרות” בסרגל הכלים.
 2. לחץ/י על “פרטיות”.
 3. בחר/י “השתמש בהגדרות מותאמות אישית עבור היסטוריה” (“Use custom settings for history”) מהתפריט הנפתח.
 4. כעת באפשרותך לבחור אם להסכים לעוגיות, ואת משך הזמן שברצונך לאחסן את העוגיות. באפשרותך גם להוסיף יוצאים מן הכלל ולקבוע את אתרי האינטרנט אשר מורשים תמיד או מנגד אינם מורשים לעולם לאחסן עוגיות.
 5. לחץ/י על אישור כדי לאשר הגדרות אלו.

בגוגל כרום:

 1. בחר/י את סמל התפריט בסרגל הכלים של הדפדפן.
 2. בחר/י “הגדרות”.
 3. לחץ/י על הקישור “הצג הגדרות מתקדמות…”
 4. לחץ/י על “הגדרות תוכן…”
 5. בחלק של “עוגיות” (“קוקיז”), באפשרותך לבחור את ההגדרות הבאות:

– מחק עוגיות

– חסום עוגיות כברירת מחדל

– מחק עוגיות ונתוני אתר אינטרנט כברירת מחדל לאחר סיום סשן הדפדפן שלך

– קבל יוצאים מן הכלל – עוגיות מאתרי אינטרנט או כתובות אתרי אינטרנט מסוימים.

 • מכל מקום, ברצוננו להזכירך כי במקרה של הגדרות מוגבלות של עוגיות, לא תוכל/י יותר למצות את המירב של הפונקציות הזמינות באתר שלנו.

כלי ניתוח וטכנולוגיות אינטרנט

Google Analytics

 • אתר זה עושה שימוש ב- Google Analytics, שירות ניתוח אתרים המסופק על ידי Google Inc. (“גוגל”) וערכות

פיתוח תוכנה אחרות מסוג זה. Google Analytics עושה שימוש בעוגיות. בעיקרון, המידע אודות השימוש שלך באתר שלנו, כפי שמוצג על ידי העוגייה, מועבר אליך ומאוחסן בשרת גוגל בארה”ב. אנו מפעילים כלי אנונימיזציה של כתובת ה-IP באתר אינטרנט זה. משמע, גוגל מקצרת כתובות IP ממדינות החברות באיחוד האירופי או ממדינות אחרות החתומות על הסכם הסחר “האזור הכלכלי האירופי” בטרם הן מיוצאות לשרת בארה”ב. רק במקרים יוצאים מן הכלל, כתובת ה-IP המלאה תועבר לשרת גוגל בארה”ב בטרם היא תקוצר בארה”ב.

 • כפי שכבר הסברנו, מנוע גוגל יעשה שימוש במידע למטרת ניתוח השימוש שלך באתר שלנו, כדי לערוך דוחות על הפעילויות באתר שלנו וכן כדי לספק לנו שירותים נוספים הקשורים לשימוש באתר האינטרנט ובאינטרנט. כתובת ה-IP אשר מועברת על ידי הדפדפן שלך ומקוצרת בטרם האחסון עבור המטרות של Google Analytics לא תתווסף לנתונים אחרים של גוגל. באפשרותך למנוע את האחסון של העוגיות באמצעות הגדרות הדפדפן (ראה חלק9 ). מאידך, ברצוננו להזכיר לך כי במקרים מסוימים, מהלך זה עשוי לפגוע בפונקציונליות של האתר. מידע נוסף אודות השימוש של Google Analytics בנתונים שלך מופיע במדיניות הפרטיות של גוגל: https://www.google.com/policies/privacy/מנוע גוגל מספק תוסף לדפדפן המאפשר למשתמשים להסיר עצמם מקבלת הודעות מ- Google Analytics(Opt Out) בכל אתרי האינטרנט שניתנים להורדה כאן: https://tools.google.com/dlpage/gaoptout.

מיקוד מחדש

האתר עושה שימוש בטכנולוגיות מיקוד מחדש המנוהלות על ידי מפעילים אחרים. דרך מיקוד מחדש, משתמשים של אתרי אינטרנט של שותפים, אשר התעניינו בעבר באתר שלנו ובשירותינו, יכולים לקבל פרסומות מותאמות אישית. אם אינך מעוניין בפרסומת מסוג זה, באפשרותך להשבית את העוגיות ו/או למחוק עוגיות קיימות דרך הגדרות הדפדפן שלך, בהתאם להוראות המפורטות תחת “עוגיות”.

 • הבסיס החוקי לעיבוד נתוניך, לצד השימוש בכלי ניתוח משותפים ובטכנולוגיות אינטרנט, נעוץ בעניין הלגיטימי שלנו בהשגת ניתוח של הפעילויות ושל התנהגות המשתמש והגולש באתר, בפרט לצורכי מחקר, בינה עסקית ופיתוח מוצר, וכן ברצוננו (והאינטרס של צדדים שלישיים) להכליל פרסומות המותאמות אישית לתחומי העניין שלך.

 

נתוני רצף הקלקות

כאשר את/ה גולש/ת באינטרנט, נותרים עקבות של מידע אלקטרוני בכל אתר אינטרנט שבו את/ה מבקר/ת. ניתן לאסוף ולאחסן מידע זה, הקרוי “רצף הקלקות”, בשרת של אתר האינטרנט. נתוני רצף הקלקות יכולים ללמד אותנו על סוג המחשב ותוכנת הגלישה המשמשת אותך, כתובת האתר האינטרנט ששימשה אותך כקישור לאתר, ובמקרים מסוימים, כתובת הדוא”ל שלך. נתוני רצף הקלקות יכולים לשמש אותנו כדי לקבוע כמה זמן מקדישים המבקרים לכל עמוד באתר וכיצד הם גולשים באתר. אנו נשתמש במידע זה רק על בסיס מצטבר לצורך שיפור או התאמה אישית של האתר.

מודעה