לוגו מגזין הפיננסי
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

Genesis עומדת למכור מניות GBTC בשווי 1.4 מיליארד דולר: מה המשמעות לשוק הקריפטו בעתיד?

באבן דרך משמעותית עבור שוק המטבעות קריפטוגרפיים, קרן Blackrock עברה את GBTC בנפח המסחר היומי, מה שמאותת על עניין גובר בהשקעה בביטקוין. במקביל, קרנות גידור המוקדשות לביטקוין עוברות בדיקת נאותות מעמיקה, כאשר יועצי השקעות, המנהלים יחד מעל 1.4 טריליון דולר, מעריכים את ההכללה הפוטנציאלית של כ-19,000 יחידות בתיקים שלהן. התפתחויות אלו מדגישות את ההכרה הגוברת בערכו של ביטקוין כנכס השקעה ואת השילוב של מטבעות דיגיטליים בנוף הפיננסי המסורתי.

תגיות
ביטקוין
Genesis עומדת למכור מניות GBTC בשווי 1.4 מיליארד דולר: מה המשמעות לשוק הקריפטו בעתיד?

ג’נסיס מוכרת נכסי קריפטו בשווי מיליארדים 

ג’נסיס, חברת הקריפטו שעוברת הליכי פשיטת רגל, הגישה בקשה לבית המשפט המבקשת רשות למכור בדחיפות את נכסיה בקרנות בגווני אפור המחזיקות בביטקוין, את’ריום ו’את’ריום קלאסיק’. עם אחזקות בשווי של כ-1.6 מיליארד דולר, כולל מניות GBTC, מניות קרן נאמנות ETHE ומניות קרנות נאמנות ETHGC, המטרה היא למנוע תנודות במחירים בנכסי הבסיס הללו ולמקסם את הנכסים הנזילים להחזר לנושים.

ככל שהחלטת בית המשפט מתפתחת, ההשפעה הפוטנציאלית של מכירת נכסים זו על השוק נותרה לא ברורה, במיוחד במונחים של מניות GBTC נוספות והצפה פוטנציאלית של השוק במטבעות ביטקוין.

שער הביטקוין הנוכחי עומד על 42,940 דולר, בעוד Ethereum במחיר עכשווי של 2,302 דולר. התוצאה של מכירה זו עשויה לעצב את המסלול העתידי של השקעות בביטקוין ובאת’ריום.

GBTC מאבדת עניין לאחר שה-SEC אישרה קרנות סל ביטקוין

קרן הנאמנות GBTC של גרייסקייל, שהייתה הקרן המובילה בשוק הקריפטו, חוותה יציאה גדולה של כספים לאחר שה-SEC אישרה קרנות סל המסחרות בביטקוין בשוק הפתוח. משקיעים רבים החליטו למכור את המניות שלהם בקרן, שהייתה יקרה ולא נזילה, ולעבור לקרנות אחרות שמציעות דמי ניהול נמוכים יותר ונגישות גבוהה יותר.

כתוצאה מכך, נפח המסחר בקרן GBTC ירד, וקרן IBIT של בלקרוק הפכה להיות הקרן הפופולרית ביותר בשוק. אולם, לא כולם משוכנעים שקרנות הסל יזכו להצלחה גדולה בשוק הקריפטו, וחלק מהאנליסטים חושבים שהתהליך יהיה איטי ומורכב.

LPL Financial Holding בודקת את האופציה להציע קרנות סל ביטקוין ללקוחותיה

חברת הברוקרים LPL Financial Holding, שמנהלת נכסים בהיקף של 1.4 טריליון דולר עבור כ-19,000 יועצים פרטיים, מבצעת בדיקת נאותות לגבי האפשריות להציע קרנות סל המסחרות בביטקוין. החברה מגיבה לאישור שניתן על ידי ה-SEC לקרנות אלה, שמאפשרות התחשבנות פיזית בביטקוין.

החברה מתכוונת להשלים את הבדיקה בתוך שלושה חודשים, ולבחון את הביצועים, הסיכונים והביקוש לקרנות אלה. החברה רוצה להימנע ממצב שבו קרן סל תיסגר בגלל תוצאות גרועות, ולהגן על המשקיעים והיועצים שלה. “זה יכול להיות נזק גדול למשקיע וליועץ, וגם לחברה שלנו שתצטרך לטפל בזה”, אמר רוב פטמן, סגן נשיא ב-LPL, לבלומברג. בשנה שעברה, 253 קרנות סל נסגרו, עם שווי ממוצע של 34 מיליון דולר לכל אחת.

תגיות

אהבתם את הכתבה? שתפו

כתבות אחרונות

בינה מלאכותית ו-AI

חדשות רכב

מודעה