לוגו מגזין הפיננסי
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

חושבים על השקעה במט”ח? ככה תעשו את זה נכון

השקעה במט”ח היא פעילות שבה אנחנו קונים או מוכרים מטבעות שונים במטרה להרוויח מהשינויים בשערים שלהם. ישנם שני סוגים עיקריים של השקעה במט”ח: השקעה לטווח ארוך ומסחר לטווח קצר. השקעה לטווח ארוך היא כאשר אנחנו קונים מט”ח בפועל ושומרים עליו בחשבון בנק או בפיקדון. מסחר לטווח קצר הוא כאשר אנחנו עושים עסקאות ממונפות על צמדי מטבעות ומנסים לנצל את התנודות היומיות בשערים.

תגיות
חושבים על השקעה במט”ח? ככה תעשו את זה נכון
חושבים על השקעה במט”ח? ככה תעשו את זה נכון

איך לבחור את המטבע הנכון להשקיע בו?

בחירת המטבע הנכון להשקיע בו תלויה במספר גורמים, כמו המטרה של ההשקעה, הסיכון שאנחנו מוכנים לקחת, התקופה שאנחנו מתכוונים להשקיע והמצב הכלכלי והפוליטי של המדינות הקשורות למטבע. באופן כללי, ישנם שני סוגים של מטבעות: מטבעות חזקים ומטבעות חלשים. מטבעות חזקים הם אלה שמשקפים יציבות וביטחון של המדינות שמנפיקות אותם, כמו הדולר האמריקאי, היורו, הפרנק השוויצרי והין היפני. מטבעות חלשים הם אלה שמשקפים חוסר יציבות וסיכון של המדינות שמנפיקות אותם, כמו הלירה הטורקית, הפסו הארגנטינאי, הרובל הרוסי והריאל הברזילאי.

איך להשקיע במט”ח בצורה יעילה ומשתלמת?

אחרי שבחרנו את המטבע שאנחנו רוצים להשקיע בו, יש לנו מספר אפשרויות לבצע את ההשקעה. אפשר לקנות מט”ח בפועל ולשמור עליו בחשבון בנק או בפיקדון במטבע זר. אפשר להשקיע בניירות ערך זרים בחו”ל כמו מניות, אג”ח, קרנות סל או קרנות נאמנות. אפשר לרכוש נדל”ן בחו”ל ולהכניס השכרתו במטבע זר. אפשר לסחור במט”ח באמצעות חוזים הפרשים (CFD) או אופציות. כל אפשרות מצריכה ידע וניסיון בתחום המט”ח ומשתלמת באופן שונה בהתאם לתנאי השוק ולסיכונים הקיימים. חשוב להתייעץ עם יועץ השקעות מוסמך לפני שמתחילים להשקיע במט”ח ולהקפיד על ניהול תיק השקעות מאוזן ומגוון.

איך להשקיע במט”ח בצורה יעילה ומשתלמת?
אפשר לסחור במט”ח באמצעות חוזים הפרשים (CFD) או אופציות (Freepik)

השקעה בניירות ערך זרים

השקעה בניירות ערך זרים בחו”ל כמו מניות, אג”ח, קרנות סל או קרנות נאמנות יכולה גם להיות דרך טובה להיות חשופים למט”ח ולפתוח דלת ליצירת תשואות גבוהות (וכמובן גם לסיכונים). במקרה כזה, חשוב שתעזרו בשירות של גורם מקצועי או שתלמדו איך להשקיע לפני שאתם מתחילים.

השקעה בניירות ערך זרים מאפשרת לנו להגדיל את הפיזור והגיוון של התיק ההשקעות שלנו, ולנצל את ההזדמנויות שיש בשווקים השונים בעולם. כמו כן, השקעה בניירות ערך זרים מגנה עלינו מהשפעות שליליות של ירידה בשער השקל, כי אם השקל יורד, המט”ח שלנו שווה יותר בשקלים.

אבל, השקעה בניירות ערך זרים גם כרוכה בסיכונים ובעלויות. ראשית, יש לשלם עמלות ומסים על ההשקעה, כמו עמלת קנייה ומכירה, עמלת שינוי מט”ח, מס רווחי הון ומס חלקי הרווח. שנית, יש להתמודד עם התנודות הגדולות בשערי המט”ח, שיכולות להשפיע על התשואה הסופית של ההשקעה. שלישית, יש להתעדכן במצב הכלכלי והפוליטי של המדינות הקשורות לניירות הערך, שיכול להשפיע על הביקוש וההיצע שלהם.

השקעה בנדל”ן זר

רכישת נדל”ן בחו”ל היא גם דרך טובה להשקיע במט”ח לטווח יחסית ארוך. השקעה כזו, תאפשר לכם גם ליהנות מעלייה בשער המטבע במקרה בו תחליטו למכור את הנדל”ן לאחר מספר שנים ולהמיר בחזרה את המט”ח לשקלים וגם, להכנסה שוטפת במטבע משכירות.

השקעה בנדל”ן זר יכולה להיות גם דרך להגיע למקומות שאתם אוהבים לבקר בהם, ולחסוך בעלויות האירוח. כמו כן, השקעה בנדל”ן זר יכולה להיות גם דרך להשיג אזרחות או אשרת שהייה במדינות שמציעות תכניות כאלה למשקיעים זרים.

השקעה בנדל"ן זר
רכישת נדל”ן בחו”ל היא גם דרך טובה להשקיע במט”ח לטווח יחסית ארוך (Freepik)

אבל, השקעה בנדל”ן זר גם כרוכה בסיכונים ובמכשולים. ראשית, יש להתמודד עם החוקים והתנאים המקומיים של המדינה בה אתם רוכשים את הנדל”ן, ולוודא שאתם יודעים את הזכויות והחובות שלכם כבעלים. שנית, יש לשלם עמלות ומסים על הרכישה והמכירה של הנדל”ן, כמו עמלת רואה חשבון, עמלת עורך דין, מס רכישה, מס מכירה ומס נדל”ן. שלישית, יש להתעדכן במצב השוק הנדל”ני של המדינה, שיכול להשפיע על הערך של הנכס ועל הביקוש למשכירות.

לסיכום

השקעה במט”ח היא פעילות שמאפשרת לנו להרוויח מהשינויים בשערים של מטבעות שונים. ישנם שני סוגים עיקריים של השקעה במט”ח: השקעה לטווח ארוך ומסחר לטווח קצר. כל אחד מהם מצריך ידע וניסיון בתחום המט”ח ומשתלם באופן שונה בהתאם לתנאי השוק ולסיכונים הקיימים. ישנם גם יתרונות וחסרונות להשקעה במט”ח, כמו פעילות רצופה, יתרון מס, פיזור וגיוון, אבל גם ספקולטיביות, מינוף, עמלות ומסים, והשפעות גיאו פוליטיות. לכן, חשוב להתייעץ עם יועץ השקעות מוסמך לפני שמתחילים להשקיע במט”ח ולהקפיד על ניהול תיק השקעות מאוזן ומגוון.

תגיות

אהבתם את הכתבה? שתפו

כתבות אחרונות

בינה מלאכותית ו-AI

חדשות רכב

מודעה