לוגו מגזין הפיננסי
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

המהפך של Meta: דוחות עסקיים מוצלחים ורווחים של 9.6 מיליון דולר לשעה

בסוף השבוע, ענקית הטכנולוגיה השיגה הישג יוצא דופן על ידי הוספת סכום מדהים של 205 מיליארד דולר לערכה הכולל ביום אחד בלבד. רק לפני שנתיים, פייסבוק מצאה את עצמה במצב של לא פשוט של הפסדים קשים, אז איך היא עברה מלהיות חברה במשבר למנצחת המושכת בעונת הדוחות? ומה מניע את פייסבוק, שני עשורים לאחר הקמתה, לצאת לפרק חדש על ידי ייזום תשלומי דיבידנד?

תגיות
לוגו של חברת מטא על רקע שקוף
המהפך של Meta: דוחות עסקיים מוצלחים ורווחים של 9.6 מיליון דולר לשעה

הדוחות הכספיים של Meta לשנת 2023

פייסבוק (הידועה כיום בשם Meta) פרסמה לאחרונה את הדוחות הכספיים שלה לשנת 2023, והביאה לתוצאות מרשימות שעלו על ציפיות המשקיעים. החברה הייתה עדה לזינוק מדהים של 70% ברווח הנקי, והגיע ל-39 מיליארד דולר. בנוסף, ההכנסות עלו על התחזיות המוקדמות, וזינקו לכ-135 מיליארד דולר.

עם זאת, מה שבאמת משך את תשומת הלב של השוק היה ההחלטה של ​​Meta ליזום תשלומי דיבידנד, שסימנה התפתחות משמעותית עבור החברה. יתרה מזאת, עתודת המזומנים יותר מהכפילה את עצמה, עלתה מ-18 מיליארד דולר ל-43 מיליארד דולר, ובכך חיזקה עוד יותר את מעמדה הפיננסי החזק של Meta.

מטא חוגגת יום הולדת 20 עם שיא שווי שוק 

מטא, ששינתה את שמה מפייסבוק לא מזמן, רשמה יום שישי מדהים בבורסה: המניה שלה קפצה ביותר מ-20% והיא הוסיפה 205 מיליארד דולר לשווי השוק שלה במהלך יום אחד. זהו השיא החדש לתוספת שווי שוק יומית בהיסטוריה. ההישג המרשים הגיע ביום הולדת ה-20 של החברה, שהפכה למותג המוביל בתחום הרשתות החברתיות.

מהפך מדהים: איך מטא הצליחה להתאושש מהמשבר 

עד לפני שנתיים, החברה נחשבה להיות במצב קשה. המטא-וורס, החזון המהפכני של המייסד והמנכ”ל מארק צוקרברג, לא הצליח לשכנע את המשקיעים, הרווחיות ירדה, ההכנסות מפרסום נחלשו והמניה נפלה ב-76% בין ספטמבר 2021 לנובמבר 2022. המניה הגיעה לנקודת השפל של פחות מ-90 דולר למניה, ובוול סטריט היו ספקנים לגבי העתיד של הרשתות החברתיות של צוקרברג.

ההתאוששות המדהימה של מטא רק בשנה האחרונה (קרדיט: Yahoo Stock)

השאלה הייתה אם הוא יכול להמיר את המשתמשים הנאמנים שלו למקור הכנסות, להתמקד בעסקים המשתלמים יותר במקום בפרויקטים החדשניים של המטא-וורס, שעדיין לא הוכיחו את עצמם, ולהתמודד עם הבעיות המשפטיות והרגולטוריות שמאיימות על מטא בארה”ב ובאירופה.

הסוד של מטא

חיתוך בהוצאות ושימוש ב-AI אחד המהלכים שעזרו למטא להתאושש מהמשבר הוא חיתוך דרסטי בהוצאות. בשנה האחרונה, החברה פיטרה 21 אלף עובדים, במה שצוקרברג קרא “שנת ההתייעלות”. ניר אורגד, אנליסט מניות חו”ל באגף הייעוץ בבנק לאומי, אומר ש”צוקרברג הבין שהוא צריך לשנות את הכיוון ולהפוך את החברה ליותר יעילה”. במקום העובדים, מטא השתמשה ביותר ב-AI, שיפרה את האלגוריתמים שלה והגדילה את ההכנסות מפרסום. התוצאה: מטא הפכה להיות החברה המובילה בעונת הדוחות הנוכחית, והיא מוכנה להשקיע בפרויקט המטא-וורס שלה.

לפי Business Insider, הונו האישי של צוקרברג זינק ב-84 מיליארד דולר ב-2023, בעיקר בגלל העלייה המטאורית במניית Meta. הנתונים הללו מתורגמים לתוספת מדהימה של 9.6 מיליון דולר לשעה או 230 מיליון דולר ליום להונו של צוקרברג.

המספרים מעוררי העין הללו מספקים הקשר לשבח האחרון שהוענק לצוקרברג. המגזין “פורבס” מכיר בו כעת כאדם הרביעי העשיר בעולם, המתגאה בשווי נקי של 167.2 מיליארד דולר. מכיוון שהונו האישי של צוקרברג קשור באופן סבוך לגורל החברה שהקים ומנהלת במשך שני עשורים, לכל תנודות בערך המניה של מטה יש השלכות משמעותיות על עושרו. בעוד שהירידה הקודמת במחיר המניה הביאה להפסדים ניכרים לצוקרברג, הפעם הוא מוצא את עצמו בקצה הנגדי של הספקטרום, וקוצר את פירות ההצלחה של Meta.

תגיות

אהבתם את הכתבה? שתפו

כתבות אחרונות

בינה מלאכותית ו-AI

חדשות רכב

מודעה