לוגו מגזין הפיננסי
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

50/30/20 : השיטה שתעזור לכם להתחיל לחסוך – עכשיו 

תגיות
צמח קטן שעולה מתוך ערימת מטבעות קונספט חסכון כסף
50/30/20 : השיטה שתעזור לכם להתחיל לחסוך - עכשיו 

50/30/20 : השיטה שתעזור לכם להתחיל לחסוך – עכשיו 

ניהול הכספים האישי שלכם יכול להיות משימה מאתגרת, במיוחד אם אין לכם תוכנית ברורה. שיטה פופולרית אחת לניהול הכספים שלכם היא כלל התקציב 50/30/20. שיטת תקצוב זו פשוטה, גמישה ויעילה, ויכולה לעזור לכם להשיג איזון בריא בין הצרכים, הרצונות והחיסכון שלכם.

במאמר זה, נסקור מקרוב את כלל התקציב 50/30/20, כולל איך הוא עובד, מדוע הוא יעיל וכיצד תוכלו ליישם אותו בחייכם. בין אם אתם רק מתחילים במסע הפיננסי שלכם או מחפשים דרך חדשה לנהל את הכסף שלכם, כלל התקציב 50/30/20 שווה לשקול.

50/30/20 – אז איך זה עובד?

  •  50% לצרכים: קטגוריה זו כוללת הוצאות חיוניות כגון שכר דירה/משכנתא, שירותים, מצרכים, תחבורה, ביטוח וחשבונות אחרים שעליך לשלם כדי לשמור על רמת החיים שלכם.

    לדוגמה: אם ההכנסה החודשית שלכם היא  4,000 ש”ח אתם צריך לשאוף להוציא לא יותר מ – 2,000 ש”ח על הצרכים שלכם.
  •  30% לרצונות: קטגוריה זו כוללת הוצאות לא חיוניות כגון אוכל בחוץ, בידור, נסיעות, קניות והוצאות אחרות לפי שיקול דעת.

    לדוגמה: אם ההכנסה החודשית שלכם היא 4,000 ש”ח אתם יכולים להוציא עד 1,200 ש”ח על הרצונות שלכם.
  • 20% לחיסכון: קטגוריה זו כוללת כסף שהופרש עבור המטרות הפיננסיות שלכם, כגון קרנות חירום, חיסכון לפנסיה, החזר חובות והשקעות.

    לדוגמה: אם ההכנסה החודשית שלכם היא 4,000 ש”ח אתם צריכים לשאוף לחסוך לפחות 800 ש”ח.

כלל התקציב 50/30/20 הוא קו מנחה גמיש שניתן להתאים על סמך הנסיבות והעדיפויות האישיות שלכם. על ידי שמירה על כלל זה, תוכלו להבטיח שאתם מכסים את ההוצאות החיוניות שלכם, ליהנות מהוצאות שיקול דעת ולחסוך למטרות הפיננסיות העתידיות שתרצו.

בסופו של דבר

חיסכון הוא משימה מאתגרת, והחיים לעיתים משליכים עלינו הוצאות בלתי צפויות. על ידי מעקב אחר כלל התקציב 50-20-30, ניתן להקפיד על תכנון נכון של ניהול ההכנסות שלהם לאחר חישוב המס. אם יתברר כי ההוצאות על רכישות רווח הן יותר מ-30%, ניתן למצוא דרכים להפחית את ההוצאות הללו ולהביא את הכספים לתחומים חשובים יותר כמו כסף לחירום וחיסכון לפרנסה.

חשוב לחיות חיים שמחים, ולא מומלץ לחיות כמו קמצנים… אך תוכנית והתמדה בפעולה תאפשר לכם לכסות את ההוצאות שלכם, לחסוך לפרנסה, ובו זמנית לעשות את הפעילויות שמעניינות אותכם ומעניקות לכם שמחה.

תגיות

אהבתם את הכתבה? שתפו

כתבות אחרונות

בינה מלאכותית ו-AI

חדשות רכב

מודעה