לוגו מגזין הפיננסי
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

הרשמות ללא הסכמה: תביעת ה-FTC נגד אמזון

תגיות
לוגו ftc
הרשמות ללא הסכמה: תביעת ה-FTC נגד אמזון

ועדת הסחר הפדרלית של ארצות הברית (FTC) נקטה בצעדים משפטיים נגד אמזון, והאשימה את החברה ברישום מיליוני צרכנים לשירות המנוי בתשלום שלה, אמזון פריים, מבלי לקבל את הסכמתם. יתר על כן, התביעה טוענת שאמזון הפכה את זה לאתגר עבור אנשים אלה לבטל את המנויים שלהם.

כותרת: הונאה ומניפולציה

התביעה הוגשה לבית משפט פדרלי בסיאטל, בטענה שאמזון הטעתה ביודעין מיליוני צרכנים להירשם בלי משים לאמזון פריים. ה-FTC טוען שאמזון השתמשה בממשק משתמש מניפולטיבי, כופה או מטעה כדי להשיג זאת. יו”ר ה-FTC הדגיש את ההשפעה השלילית על המשתמשים, וקבע כי פעולותיה של אמזון לא רק גרמו לתסכול אלא גם הביאו לעלויות כספיות משמעותיות לצרכנים.

המשמעות של אמזון פריים

אמזון פריים, שירות מנוי המוצע על ידי אמזון, מספק משלוח מהיר וחינמי על מיליוני פריטים, יחד עם הנחות שונות, גישה לסרטים, מוזיקה, סדרות טלוויזיה והטבות נוספות. בארצות הברית, החברים משלמים מעל 139 דולר לשנה עבור שירותים אלו, שתורמים משמעותית להיקף המכירות הכולל של אמזון. ראוי לציין כי אמזון פריים מתגאה בלמעלה מ-200 מיליון משתמשים ברחבי העולם.

כותרת: ענקית המסחר האלקטרוני העולמי

אמזון, שהוקמה על ידי ג’ף בזוס ב-1995, היא חברת מסחר אלקטרוני אמריקאית שבסיסה בסיאטל, וושינגטון. במהלך השנים, החברה הרחיבה את פעילותה והשיקה אתרים ייעודיים למדינות רבות ברחבי העולם.

תגיות

אהבתם את הכתבה? שתפו

כתבות אחרונות

בינה מלאכותית ו-AI

חדשות רכב

מודעה