לוגו מגזין הפיננסי
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

‘טיפלתי’ חשופה לפריצת סייבר: קבוצת האקרים Sharp Boys טוענת שגנבה מידע רגיש על מיליוני לקוחות

תגיות
לוגו טיפלתי tipalti

טיפלתי, החברה הישראלית המספקת שירותים פיננסיים דיגיטליים ללקוחות ברחבי העולם, נחשפה לפריצה סייברית חמורה של קבוצת האקרים Sharp Boys. הקבוצה, שמפעילה אתר דארק נט, טוענת שהיא הצליחה להיכנס באופן חשאי למחשביה של החברה בספטמבר ומחזיקה ב-265GB של מידע סודי.

הקבוצה מאיימת לחשוף מידע סודי על מספר לקוחות של החברה, כולל פרטים אישיים, פרטי חשבון, רשומות תשלום ועוד, אם לא תקבל כופר של 10 מיליון דולר בביטקוין.

טיפלתי חשופה לפריצת סייבר

קבוצת האקרים AlphV, שמפעילה אתר דארק נט, טוענת שהיא גנבה מידע רגיש על לקוחות של חברת הפינטק הישראלית טיפלתי, שמפתחת פתרונות אוטומציה להעברת תשלומים. הקבוצה, שהודיעה על הפריצה בטלגרם, טוענת שהיא מתכוונת לחשוף בשלב הראשון מידע סודי על מספר לקוחות של החברה הישראלית ביניהם טוויץ’, שירות המשחקים של אמזון וחברת רובלוקס.

על פי הקבוצה היא הצליחה להיכנס באופן חשאי למחשביה של החברה הישראלית בספטמבר 2023 ומחזיקה ב-265GB של מידע סודי. ההאקרים משתמשים בטקטיקה שונה מקבוצות אחרות ומאיימים לא רק על החברה אלא גם על לקוחותיה כעוד אמצעי סחיטה על החברה.

טיפלתי, החברה הישראלית המספקת שירותים פיננסיים דיגיטליים ללקוחות ברחבי העולם, נחשפה לפריצה סייברית חמורה של קבוצת האקרים AlphV. החברה, שנוסדה ב-2017 ומשרתת יותר מ-10 מיליון לקוחות ב-100 מדינות, גייסה במאי האחרון 150 מיליון דולר באשראי ועדיין נחשבת לאחד מהיוניקורנים הבולטים בתחום הפינטק כאשר בגיוסה האחרון ב-2021 הוערכה ב- 8.3 מיליארד דולר. החברה מעסיקה כיום כ-1,000 עובדים ונאלצה בעבר לעבור סבבי פיטורים עקב המצב הכלכלי בעולם ועליית שערי הריבית.

מטעם החברה נמסר

החברה, שלא הגיבה עדיין לטענות ההאקרים, עשויה להיתקל בנזק רב למוניטין ולמכירות אם המידע יחשף. המידע שההאקרים טוענים שהם גנבו כולל פרטים אישיים, פרטי חשבון, רשומות תשלום ועוד, של לקוחות גדולים של החברה הישראלית, כמו טוויץ’, שירות המשחקים של אמזון, רובלוקס, המפתחת של משחק הווידאו הפופולרי Roblox, ועוד. ההאקרים איימו לחשוף את המידע בשלבים, ולפי ההודעה שפרסמו בטלגרם, הם יחשפו בשלב הראשון את המידע של טוויץ’ ורובלוקס, אם לא יקבלו כופר של 10 מיליון דולר בביטקוין. הם טענו גם שהם יפרסמו את המידע באתרים שונים וישלחו אותו לתקשורת ולמתחרים של החברה הישראלית.

“אנחנו מכירים את הטענה הזו וחוקרים אותה. אנחנו לוקחים בכל החומרה והחשיבות את בטחון מידע לקוחותינו. נכון לרגע זה לא זיהינו כל אובדן מידע או פריצה למערכות שלנו”.

תגיות

אהבתם את הכתבה? שתפו

כתבות אחרונות

בינה מלאכותית ו-AI

חדשות רכב

מודעה