לוגו מגזין הפיננסי
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מנהלי אפל לשעבר חושפים את ה-Ai Pin של Humane: מכשיר הבינה המלאכותית החדש שלהם

תגיות
מנהלי אפל לשעבר חושפים:Ai Pin של Humane מכשיר הבינה המלאכותית החדש שלהם

מוצר חדש ומסקרן נחשף בשבוע האופנה בפריז, שמשך את תשומת לבם של חובבי אופנה וחובבי טכנולוגיה כאחד. המוצר, שנקרא Ai Pin, הוא היצירה הראשונה של הסטארט-אפ Humane, שהוקם על ידי מנהלי אפל לשעבר שהם במקרה גם בעל ואישה: אימראן צ’אודרי ובתא’ני בונג’ורנו. למרות שעדיין לא נחשף רשמית, המכשיר מבטיח להיות מכשיר “AI בלבד” שתלוי על הבגדים ופועל באופן עצמאי ללא צורך במסך או חיבור למכשיר נייד אחר.

התצוגה בשבוע האופנה בפריז שחשפה את המכשיר החדשני

במהלך תצוגת המסלול של בית האופנה קופרני, דוגמניות התהדרו באיי פין על בגדיהן, והעניקו לקהל מבט מלא ראשון על המכשיר החדשני. בעוד שהחשיפה הרשמית מתוכננת ל-9 בנובמבר, כמה תכונות הוצגו על ידי  צ’אודרי  במהלך ההרצאה שלו ב-TED באפריל האחרון.

ai pin
קרדיט לצילום: Luca Tombolini for Coperni

אומרים שה-Ai Pin של Humane מגיע עם מגוון חיישנים, אם כי הפרטים לא נחשפו. המכשיר כולל מיקרופון ורמקול לביצוע שיחות, כפי שהדגים  צ’אודרי  במהלך הרצאת TED. בנוסף, ה-Ai Pin כולל מצלמה שבה השתמש צ’אודרי במהלך המצגת. המכשיר פועל כולו בענן, מה שיכול להיות מרגש ובעייתי כאחד בהתאם לזמינות הקליטה ברשת.

צ’אודרי הציג כמה מאפיינים מרשימים של Ai Pin. על ידי לחיצה על כפתור, המכשיר הצליח להאזין למשפט באנגלית ולתרגם אותו במהירות לצרפתית שוטפת בקולו של צ’אודרי עצמו. המכשיר גם הציג מידע מזהה מתקשר כאשר צ’אודרי קיבל שיחה, מוקרן על כף ידו המורמת. יתר על כן, ה-Ai Pin הוכיח את היכולת לסרוק מיילים, אירועים והודעות כדי “לקצר” את היום שלך, בדומה לתכונות שנמצאות במוצרים אחרים כמו Workspace של Google.  צ’אודרי  גם הראה כיצד המכשיר יכול לזהות מוצרי מזון מסוימים על ידי סריקת העטיפות שלהם באמצעות המצלמה המובנית.

הרקע והשאיפות של Humane

המייסדים של Humane וחלק ניכר מעובדיהם הם צוות אפל לשעבר, כאשר  צ’אודרי  היה חלק מצוות הפיתוח של האייפון הראשון ובונגיורנו תרמו לפיתוח האייפד הראשון, וכן היה חבר ב-iOS וב-macOS צוותים. למרות הרקע האפל שלהם, Humane שואפת לעצב את ה-Ai Pin לעידן הפוסט-סמארטפון.

הודעה רשמית וציפיות לעתיד

ההכרזה הרשמית על ה-Ai Pin נקבעה ל-9 בנובמבר, ומספקת פרטים נוספים על המכשיר. ההחלטה של ​​Humane להכריז על המוצר לאחר האירועים האחרונים של ענקיות טכנולוגיה כמו אפל, מיקרוסופט, מטה וגוגל ראויה לציון. הסטארט-אפ הצליח להשיג השקעות של 230 מיליון דולר מחברות בולטות כמו מיקרוסופט, קוואלקום, LG, וולוו, מארק בניוף מסיילספורס וסם אלטמן מ-Y Combinator ו-OpenAI. עם כ-210 עובדים, שליש מהם בעלי ניסיון של אפל, Humane עושה גלים בתעשיות הטכנולוגיה והאופנה.

תגיות

אהבתם את הכתבה? שתפו

כתבות אחרונות

בינה מלאכותית ו-AI

חדשות רכב

מודעה