לוגו מגזין הפיננסי
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

Google Assistant תשלב AI בשירותיה – העוזרת החכמה ביותר בשוק?

גוגל אינה נחה לרגע וממשיכה לפתח ולשפר את הסייעת הקולית שלה באמצעות טכנולוגיות המלאכותיות החדישות ביותר. באירוע החומרה השנתי שלה באוקטובר 2023, גוגל הציגה את Assistant with Bard, שדרוג משמעותי לגוגל אסיסטנט, שמבוסס על כלי ה-AI הפופולרי שלה, Bard. עכשיו, בזכות הדלפה חדשה, יש לנו הצצה ראשונה לסייעת המשודרגת, ולתאריך ההשקה המשוער שלה.

תגיות
לוגו google assistant
Google Assistant תשלב AI בשירותיה - העוזרת החכמה ביותר בשוק?

מה זה Bard?

Bard הוא כלי AI שפיתחה גוגל, שמאפשר ליצור תוכן טקסטואלי באופן אוטומטי, בהתבסס על קלט של טקסט, קול או תמונה. Bard משתמש במודל עמוק לומד שנקרא Transformer, שמסוגל ללמוד ממיליוני טקסטים שונים, ולייצר טקסטים חדשים באותה השפה או בשפה אחרת, בהתאם למטרה של המשתמש. Bard יכול ליצור טקסטים בסגנונות שונים, כגון שירה, סיפור, קוד, ערך ויקיפדיה, ועוד.

Bard הוא גם כלי מולטי-מודאלי, שאומר שהוא יכול להתמודד עם כמה סוגי קלט שונים, ולייצר טקסטים המתייחסים לקלט המקורי. לדוגמא, אם המשתמש ישלח ל-Bard תמונה של חתול, הוא יכול לבקש ממנו לתאר את התמונה, ליצור שיר על החתול, או להגיד מה השם המדעי של החתול. Bard ינסה למלא את הבקשה בצורה הטובה ביותר שהוא יכול, תוך שימוש בידע שלמד מהאינטרנט וממקורות אחרים.

איך להשתמש ב-Assistant with Bard?

Assistant with Bard עוד לא זמינה לכולם, אבל יש לנו הצצה ראשונה לכיצד היא תראה ותפעל. לפי הדלפה חדשה, גוגל “הדליפה” בעצמה תמונה וסרטון ראשונים של הסייעת המשודרגת, וככל הנראה גם את תאריך ההגעה שלה. בין היתר פרסם המשתמש נאיל סאדיקוב ב-X סרטון דמו של הסייעת המשודרגת, כפי שעלה לאפליקציית Pixel Tips הרשמית של גוגל הנמצאת במכשירי הדגל שלה.

בסרטון ניתן לראות כי ניתן יהיה לקיים שיחה עם הסייעת בכמה דרכים: דרך אפליקציית Bard ייעודית, שגוגל טרם הציגה באופן רשמי; על ידי שימוש ב-Hey Google או דרך לחיצה ארוכה על כפתור הבית של המשתמשים. עוד ניתן לראות מהסרטון שחלונית השיחה עם הסייעת הקולית נראית שונה ובפינה השמאלית העליונה שלה יש את הלוגו של Bard.

החלונית כוללת גם את האפשרות לשוחח עם הסייעת בקול, בכתב או על ידי שליחת תמונה שאליה תוכלו לצרף גם פקודה קולית או שאלה רלוונטית עבור הסייעת ו-Bard. הדמו מציג את המולטי-מודאליות – היכולת להתמודד עם כמה סוגי קלט שונים – של Gemini, המודל שמפעיל את Bard מאחורי הקלעים.

לפי הדלפה, הסייעת המשודרגת תהיה בלעדית למכשירי הפיקסל עם שבבי ה-Tensor של גוגל – משמע רק במכשירי פיקסל 6, 7 ו-8 (ומן הסתם גם בסדרה 9 שתצא בספטמבר הקרוב). הסייעת המשודרגת צפויה להגיע בחודש מרץ 2024, כחלק מ-Drop הפיצ’רים של גוגל פיקסל.

תגיות

אהבתם את הכתבה? שתפו

כתבות אחרונות

בינה מלאכותית ו-AI

חדשות רכב

מודעה