לוגו מגזין הפיננסי
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

VAST Data משנה את המשחק בעולם ה-AI: מגייסת 83 מיליון דולר בסבב 4 ומגיעה לשווי של 3.7 מיליארד דולר

תגיות
לוגו vast data

VAST Data היא חברה ישראלית שמציעה פתרונות לאחסון וניתוח נתונים בקנה מידה גדול, באמצעות טכנולוגיה שמבוססת על טהרת הפלאש ומסלקת את הצורך בדיסק הקשיח. החברה, שנוסדה ב-2016, הגיעה לשווי של 3.7 מיליארד דולר לאחר שגייסה 83 מיליון דולר בסבב D ב-2021.

סבב הגיוס החדש של VAST Data

VAST Data, החברה המפתחת פתרונות אחסון, מגייסת 400 מיליון דולר בסבב E, כך לפי דיווח באתר The Information. הסבב החדש מעלה את השווי של החברה ל-9 מיליארד דולר, יותר מפי 2 מהשווי שלה בסבב הקודם ב-2021. הסבב החדש מוביל את החברה למעמד של יוניקורן, כלומר חברה פרטית ששוויה יותר ממיליארד דולר. הסבב החדש מוכיח את הביקוש הגדול לטכנולוגיה של החברה, שמאפשרת אחסון וניתוח נתונים ביעילות ובמהירות גבוהות.

הטכנולוגיה החדשנית של VAST Data – אחסון משולב בינה מלאכותית

VAST Data, שהוקמה בשנת 2016, פיתחה טכנולוגיות חדשות המאפשרות אחסון על טהרת הפלאש, ומייתרת את הדיסק הקשיח ואת ניהול אחסון המידע בשכבות, כנהוג היום. הטכנולוגיה של החברה מבוססת על אלגוריתמים מתקדמים של דחיסת נתונים, ומשתמשת בטהרת הפלאש כמדיום אחסון יחיד, שמציע יכולות גבוהות יותר של קריאה וכתיבה של הנתונים. הטכנולוגיה של החברה מאפשרת ללקוחות לאחסן ולנתח נתונים בקנה מידה גדול, ולהפעיל אלגוריתמים של בינה מלאכותית וחישובים עמוקים על הנתונים באופן ישיר.

הטכנולוגיה החדשנית של VAST Data - אחסון משולב בינה מלאכותית

הלקוחות המגוונים של VAST Data

החברה משרתת לקוחות מתחומים שונים כמו בריאות, חינוך, אנרגיה, ועוד. בין הלקוחות הנוכחיים של החברה ניתן למנות את מוסדות בריאות בארה”ב, כמה מ-500 החברות הגדולות בארה”ב, ורבות מקרנות הגידור בעולם. החברה מטרתה להפוך את הבינה המלאכותית לזמינה ולנגישה לכולם, ולהביא לשינוי חיובי בחיי האנשים ובעולם. החברה מפעילה משרדים בישראל ובארה”ב, ומעסיקה כ-300 עובדים.

תגיות

אהבתם את הכתבה? שתפו

כתבות אחרונות

בינה מלאכותית ו-AI

חדשות רכב

מודעה