לוגו מגזין הפיננסי
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

Google הודיעה על חולשת אבטחה קריטית בדפדפן ה-Chrome

גוגל הודיעה על חולשת אבטחה קריטית בדפדפן ה-Chrome, שנמצאת בשימוש פעיל על ידי מתקיפים. החולשה, שמקודדת כ-CVE-2024-0519, היא בעיה במנוע ה-JavaScript ו-WebAssembly של הדפדפן, שנקרא V8. החולשה מאפשרת למתקיף לגשת לזיכרון שאינו שייך לו, ולגרום לקריסת הדפדפן או להרצת קוד זדוני. החולשה דווחה לגוגל ב-11 בינואר 2024 על ידי מחקר אנונימי, וגוגל פיתחה ושיחררה עדכון אבטחה בתוך שבוע.

תגיות
סמל לוגו של הדפדפן של גוגל Chrome
איך ניתן להתגונן מפני חולשת האבטחה של גוגל?

כיצד לעדכן את ה-Chrome כדי להימנע מחולשת ה-zero-day החדשה

העדכון החדש, שמסומן כגרסה 120.0.6099.224/225 לווינדוס, מק ולינוקס, וכגרסה 120.0.6099.234 ל-Android, תוקן את החולשה ועוד שתי חולשות אחרות במנוע ה-V8, שמסומנות כ-CVE-2024-0517 ו-CVE-2024-0518. החולשות האלה אינן נמצאות בשימוש פעיל, אבל יכולות להיות מסוכנות גם כן.

גוגל ממליצה לכל המשתמשים של ה-Chrome לעדכן את הדפדפן שלהם לגרסה החדשה בהקדם האפשרי, ולא לפתוח קישורים או קבצים לא מוכרים.

העדכון יגיע באופן אוטומטי לרוב המשתמשים, אבל אם אתם רוצים לבדוק את הגרסה שלכם, אתם יכולים ללחוץ על השלוש נקודות בפינה הימנית העליונה של הדפדפן, לבחור ב-Settings, ואז ב-About Chrome.

החולשה החדשה בדפדפן

החולשה החדשה ב-Chrome היא הראשונה שנמצאת בשימוש פעיל בשנת 2024, אבל לא הראשונה בכלל. בשנת 2023, גוגל תיקנה שמונה חולשות מסוג zero-day בדפדפן שלה, שהיו מנוצלות על ידי מתקיפים שונים.

חולשות אלה היו קשורות למנוע ה-V8, למנוע ה-WebRTC, למנוע ה-WebAssembly, למנוע ה-WebGL, ולמנוע ה-WebAudio. חולשות אלה היו מאפשרות למתקיף לגרום לקריסת הדפדפן, להרצת קוד זדוני, לגניבת מידע, או להשתלטות על המחשב. גוגל עבדה במהירות כדי לתקן את החולשות, ולהגן על המשתמשים שלה.

Chrome: הישארו מעודכנים, יהיו זהיר

הדפדפן ה-Chrome הוא הדפדפן הפופולרי ביותר בעולם, אבל הדפדפן הוא גם מטרה למתקיפים, שמנסים למצוא חולשות בקוד שלו, ולנצל אותן למטרות רעות. לכן, חשוב לשמור על הדפדפן מעודכן, ולהיות זהירים מפני תוכן חשוד או לא בטוח. רק כך אתם יכולים להנות מהדפדפן ה-Chrome באופן בטוח ונוח.

תגיות

אהבתם את הכתבה? שתפו

כתבות אחרונות

בינה מלאכותית ו-AI

חדשות רכב

מודעה