לוגו מגזין הפיננסי
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

NVIDIA מפעילה את מחשב העל החזק בישראל: Israel-1

תגיות
NVIDIA מפעילה את מחשב העל החזק בישראל: Israel-1
NVIDIA מפעילה את מחשב העל החזק בישראל: Israel-1

מחשב העל החזק ביותר בישראל, המיועד לפיתוח טכנולוגיות בינה מלאכותית, נכנס לשימוש ראשוני קרוב לחודשיים לפני המועד שנקבע. הוא ישמש לקידום פעילות המחקר והפיתוח בישראל. מנכ”ל אנבידיה: “עם Israel-1, מגוון רחב של חברות חדשניות בישראל ייצרו טכנולוגיות בינה מלאכותית שיחוללו מהפכה”

הכרזה מרגשת

חברת אנבידיה הכריזה הבוקר (יום ג’) על זמינותו של מחשב העל שלה Israel-1. השלמת השלב הראשון של בניית המחשב, שמיועד לשמש למחקר, למדינה ולתעשייה, הסתיימה בתוך כ-20 שבועות, חודשיים לפני תאריך היעד המקורי. בחברה אומרים כי מדובר בפרק זמן מהיר במיוחד ביחס למקובל בתחום.

כאשר תושלם בניית המחשב, Israel-1 צפוי להיות אחד ממחשבי העל המהירים ביותר בעולם ליישומי בינה מלאכותית. הוא גם יהיה מחשב העל החזק בישראל עם שמונה אקסה-פלופס (מהירות חישוב למחשבי על, אקספלופ אחד שווה לקווינטיליון פעולות חישוב בשנייה) ל-AI ו-130 פטה-פלופס (פטה-פלופ שווה לקוודריליון פעולות חישוב בשנייה) עבור מחשוב מדעי.

“עם מחשב העל Israel-1 מבית NVIDIA, מגוון רחב של חברות חדשניות בישראל ייצרו טכנולוגיות בינה מלאכותית שיחוללו מהפכה בתפוקה ובמודלים העסקיים של ארגונים מסביב לעולם”. 

מחשב על israel 1
אחד המחשבים שמרכיבים את מחשב העל Israel-1 (קרדיט: NVIDIA)

חברת אנבידיה מפעילה את מחשב העל Israel-1 

לאחרונה השיקה החברה דור חדש של מעבדים בשם H200 שמספקים ביצועים משופרים. מנגד, רבים רואים בשליטה המוחלטת של החברה בעיה שעשויה לחסום את הפיתוח והייעול של שבבים בתעשייה. לאחרונה החלו חברות כמו מיקרוסופט וגוגל לפתח בעצמן שבבי בינה מלאכותית לשימוש עצמי – כך שהשוק עשוי עוד להשתנות.

תגיות

אהבתם את הכתבה? שתפו

כתבות אחרונות

בינה מלאכותית ו-AI

חדשות רכב

מודעה