לוגו מגזין הפיננסי
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

Meta מאיימת להסיר תוכן חדשותי בארה”ב אם החוק החדש יעבור

תגיות
Credit by: @ ASolano, Freepik

Meta מתנגדת לחוק חדש שיעניק לארגוני חדשות כוח רב יותר לנהל משא ומתן על עמלות עבור תוכן משותף בפייסבוק. חוק דומה, שעבר באוסטרליה, הוביל לכך שהחדשות בפייסבוק הושעו לזמן קצר בשנה שעברה.

Meta טוענת שהפלטפורמה שלהם, למעשה, מספקת תעבורה מוגברת לכלי חדשות מתקשים. זה אומר שבעלי אתרים שמים את התוכן שלהם בפייסבוק כי “זה מועיל בשורה התחתונה שלהם”.

החקיקה, המכונה חוק התחרות והשימור של העיתונות (JCPA) הוצגה בקונגרס על ידי הסנאטורית של מינסוטה איימי קלובושאר וזוכה לתמיכה דו-מפלגתית.

זה יעניק לבעלי אתרים ולגורמי שידור סמכויות גדולות יותר להתמקח קולקטיבי עם חברות מדיה חברתית על נתח גדול יותר מההכנסות מפרסומות. חברות מדיה טוענות שמטה מייצרת סכומי כסף עצומים ממאמרי חדשות המשותפים בפלטפורמה.

חדשות מקומיות במיוחד נאבקו במהלך המגיפה, שכן Meta הרוויחה רווחים עצומים. אולם מטה טוענת שהנרטיב הזה שגוי. במקום זאת, נכתב, מטה מובילה תנועה למקורות חדשותיים.

דובר מטא, אנדי סטון, אמר: “אם הקונגרס יעביר הצעת חוק עיתונות לא שקולה כחלק מחקיקה לביטחון לאומי, ניאלץ לשקול להסיר כליל חדשות מהמצע שלנו”. Meta טוענת גם ששיתוף חדשות בחשבונות פייסבוק הוא רק חלק מהכנסותיה.

חוק אוסטרלי דומה, שנכנס לתוקף במרץ 2021, הוביל להשבתה קצרה של עדכוני החדשות של פייסבוק במדינה. החברה הפכה במהירות את ההחלטה לאחר ביקורת רחבה – תיווך בהסכם עם ממשלת אוסטרליה. בהצהרה על הצעת החוק של אוסטרליה בשנה שעברה, אמר דובר מטה, “עבור פייסבוק, הרווח העסקי מהחדשות הוא מינימלי. חדשות מהוות פחות מ-4% מהתוכן שאנשים רואים בניוז פיד שלהם”.

החקיקה האמריקאית היא חלק ממערך גדול יותר של חוקים שמטרתם להתמודד עם הדומיננטיות של ביג טק. תומכי ה-JCPA אומרים שהמדיה החברתית תהפוך ל”עיתונים מקומיים דה פקטו” של אמריקה אם המעשה לא יעבור. מאט סטולר, מנהל המחקר ב-American Economic Liberties Project, אמר שכלי תקשורת “נאכלים חיים” על ידי Meta. “המאמצים של מטה לסחוט את הקונגרס מוכיחים שוב מדוע המונופול הזה מהווה איום על דמוקרטיות ברחבי העולם”, אמר.

תגיות

אהבתם את הכתבה? שתפו

כתבות אחרונות

בינה מלאכותית ו-AI

חדשות רכב

מודעה