לוגו מגזין הפיננסי
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

קניית מטבע ריפל – איפה קונים, מה זה ומה היתרונות שלו?

תגיות
קניית מטבע ריפל - איפה קונים, מה זה ומה היתרונות שלו?
Credit by: semihymc, Freepik

קניית מטבע ריפל – כך תעשו זאת בצורה הבטוחה ביותר

התהליך של רכישת המטבע הדיגיטלי ריפל (XRP) מצריך כמה שלבים עיקריים. כאשר אתם פונים לרכוש ריפל, יש לך מספר אפשרויות לבחירה. הנה השלבים החשובים שיכולים לעזור לך להתחיל:

 1. פתיחת ארנק – כדי להחזיק את הריפל שתרכוש, תצטרך לפתוח ארנק דיגיטלי שיכיל אותם. ישנם מספר ארנקים זמינים שתומכים בריפל, ונראה לי שהכי טוב לבחור את הארנקים המובילים והמהימנים בשוק היום. כמה ארנקים מומלצים הם: Ledger Nano S, TREZOR, Coinpayments ו-GateHub. כל אחד מהם מספק מערכת אבטחה מתקדמת כדי לשמור על המטבעות שלך בצורה מאובטחת. אני ממליץ לבחון את האפשרויות השונות ולבחור את הארנק הדיגיטלי המתאים ביותר לך.
 2. רכישת ריפל – ישנם מספר דרכים שבהן ניתן לרכוש ריפל. הדרך הראשונה היא לרכוש ישירות מאדם פרטי. בדרך זו, אתה מוצא מישהו שמעוניין למכור ריפל ואתה מבצע עיסקה ישירה איתו. האדם קונה את הכסף ממך ומעביר את הריפל לארנק הדיגיטלי שלך. כדי למצוא אנשים שמעוניינים למכור ריפל, תוכל לחפש בקבוצות הפייסבוק או הוואצאפ המתמחות במסחר במטבעות דיגיטליים.

הדרך השנייה היא לרכוש ריפל מבורסה לקריפטו בחו”ל. בורסות הקריפטו מציעות פלטפורמות לקניית ריפל באמצעות מטבעות חוקיים כמו דולרים או יורו. ניתן לרכוש ריפל בשתי דרכים עיקריות:

 • דרך ראשונה היא להירשם ולהשתמש בבורסה מובילה כמו Binance. עליך להירשם לחשבון בבורסה ולאמת את הזהות שלך. לאחר מכן, תוכל להפקיד כספים לחשבון הבורסה שלך ולרכוש ריפל באמצעות כרטיס אשראי או העברה בנקאית.
 • דרך שנייה היא לרכוש ריפל באמצעות המרת ביטקוין או איתריום. כאן, תצטרך לרכוש תחילה ביטקוין או איתריום מבורסה ולאחר מכן להעביר אותם לבורסה שתאפשר לך למכור אותם בתמורה לריפל.
 1. שמירה וניהול – לאחר שרכשת את הריפל, חשוב להזין את המטבעות לארנק הדיגיטלי שלך. במקרה של רכישה מאדם פרטי, הריפל כבר יהיה בארנק שלך. אם ביצעת המרה מביטקוין או איתריום, עליך להעביר את הריפל מהבורסה לארנק הדיגיטלי שלך. כל הרכישות וההעברות יש לבצען בצורה מאובטחת ולשמור על המפתחות והפרטיות שלך.

מקורות מומלצים ביותר לרכישת XRP ריפל

מה זה ריפל?

ריפל למעשה היא החברה העומדת מאחורי XRP, מערכת להסדרת תשלומים ורשת להמרת מטבעות היכולה לעבד עסקאות ברחבי העולם.

הריפל למעשה  משמש כסוכן  בין שני צדדים בעסקה שכן הרשת יכולה לאשר במהירות שההחלפה עברה כראוי. ריפל יכולה לאפשר החלפות עבור מגוון מטבעות פיאט ומטבעות קריפטוגרפיים כדוגמת ביטקוין ואת׳ריום. 

מה זה XRP?

XRP הוא מטבע קריפטוגרפי הפועל על XRP Ledger, בלוקצ’יין שהונדס על ידי ג’ד מקקב, ארתור בריטו ודיוויד שוורץ. 

מקקב ובריטו ימשיכו לייסד את ריפל בעתיד ולהשתמש ב-XRP על-מנת להקל על עסקאות ברשת.

כלקוחות אתם יכול לקנות XRP כהשקעה, כקריפטו להחלפה במטבעות קריפטוגרפיים אחרים או כדרך למימון עסקאות ברשת Ripple.

יש לציין כי הבלוקצ’יין של XRP פועל קצת אחרת מרוב מטבעות הקריפטו האחרים. 

מטבעות קריפטוגרפיים אחרים פותחים את ספרי העסקאות ותהליכי האימות שלהם לכל מי שיכול לפתור משוואות מורכבות במהירות.

רשת Ripple של XRP מרכזת במידת מה את הדברים ומשתמשת בפרוטוקול קונצנזוס: בעוד שכל אחד יכול להוריד את תוכנת האימות שלה, היא שומרת על רשימות צמתים ייחודיות שמשתמשים יכולים לבחור כדי לאמת את העסקאות שלהם. 

כאשר עסקאות חדשות נכנסות, המאמתים מעדכנים את הפנקסים שלהם כל שלוש עד חמש שניות ומוודאים שהם תואמים את שאר הפנקסים. אם יש אי התאמה, הם עוצרים כדי להבין מה השתבש. זה מאפשר לרשת לאמת עסקאות בצורה מאובטחת ויעילה, מה שנותן לה יתרון על פני מטבעות קריפטוגרפיים אחרים כדוגמת ביטקוין ואת׳ריום. 

היתרונות של מטבע הריפל

 • אישורי עסקה מהירים 

אישורי העסקה בדרך כלל לוקחים ארבע עד חמש שניות, בהשוואה לימים שעשויים לקחת לבנקים לבצע העברה בנקאית או לדקות או שעות פוטנציאליות שייקח לאימות עסקאות ביטקוין.

 • עמלות נמוכות 

העלות להשלמת עסקה ברשת Ripple היא רק 0.00001 XRP, חלק קטן מהאגורה בתעריפים הנוכחיים.

מטורף רבותיי, מטורף.

 • רשת חליפין כללית 

רשת Ripple לא רק מעבדת עסקאות באמצעות XRP.  היא יכולה לשמש גם עבור מטבעות פיאט אחרים ומטבעות קריפטוגרפיים.

 • פלטפורמה לארגונים גדולים 

גם מוסדות וארגונים גדולים יכולים  להשתמש בריפל כפלטפורמת עסקאות. 

סנטאנדר ובנק אוף אמריקה הם כמה שמשתמשים ברשת הזו, מה שמוכיח שכבר יש לה אימוץ שוק מוסדי גדול יותר מרוב מטבעות הקריפטו.

החסרונות של מטבע הריפל

 • ריכוזיות יתר 

אחת הסיבות לכך שמטבעות קריפטוגרפיים הפכו פופולריים היא שהם היו מבוזרים, והוציאו את השליטה מבנקים וממשלות גדולים. 

מערכת Ripple יכולה להיות מרוכזת במידה מסוימת בגלל רשימת ברירת המחדל של מאמתים, ודבר זה נוגד למעשה את הפילוסופיה המבוזרת של המטבעות הקריפטוגרפים.

 • אספקת XRP גדולה מכורה מראש 

למרות שרוב אספקת ה-Ripple שאינה מוחזקת במחזור מאוחסנת בנאמנות, ייתכן שכמויות גדולות עשויות להכנס בזמנים לא מתאימים, מה שעלול להשפיע על הערך של XRP.

איך אתם יכולים להשתמש בריפל ו-XRP?

אתם למעשה יכולים להשתמש ב-XRP כמו כל מטבע דיגיטלי אחר, לעסקאות או כהשקעה פוטנציאלית. אתם יכולים גם להשתמש ברשת Ripple כדי לבצע סוגים אחרים של עסקאות כדוגמת החלפת מטבעות.

לדוגמה, אם אתם מעוניין להחליף דולר ארה”ב ליורו, תוכלו תחילה להחליף את הדולר האמריקני שלך ל-XRP ברשת Ripple, ולאחר מכן להשתמש באלו כדי לקנות יורו, במקום לטפל בהמרת המטבע ישירות דרך בנק או החלפת כספים . זו יכולה להיות גישה הרבה יותר מהירה וזולה לעומת תשלום העמלות הגבוהות שבנקים וארגונים להעברות כספים עשויים לגבות.

גאונות רבותיי,גאונות.

אז מי עומד מאחורי ריפל? 

ובכן, מדובר באדם בשם ג’ד מקקב, שהגה לראשונה את הרעיון. לאחר מכן הוא גייס את המפתחים דיוויד שוורץ וארתור בריטו לעזור להחיות אותו, והם החלו ליצור את ה-XRP.

 הרעיון שלהם היה ליצור נכס דיגיטלי שיהיה יותר פופולארי ויעיל מביטקוין, במיוחד לכל מה שקשור לעיבוד תשלומים.

על פי תיאור ההיסטוריה של ריפל עצמו, ה-XRPL הושק לראשונה ביוני 2012. זמן קצר לאחר מכן, הצטרף לשלישיה כריס לארסן, והקבוצה הקימה את החברה NewCoin בספטמבר 2012, ששמה שונה במהרה ל-OpenCoin לפני שקיבלה את שמה הנוכחי והעדכני ריפל. 

בזמן ההשקה של ריפל, מטבעות הביטקוין  נסחרו בכ-12 או 13 דולר. 

בהתחשב בעובדה שיש כל כך הרבה מטבעות XRP בחוץ (100 מיליארד, בהשוואה להיצע המקסימלי של ביטקוין  המונה 21 מיליון), מובן שההערכה של מטבע קריפטוגרפי זה מגיע בדרך כלל בסנטים ולא בדולרים. כמו נכסים דיגיטליים אחרים, XRP הגיע לשיא של כל הזמנים בתחילת 2018 – והגיע ל-3.84 דולר ב-4 בינואר של אותה שנה.

מאז, ערכו של קריפטו XRP המשיך לרדת. בזמן כתיבת שורות אלה, הוא נע סביב $0.39.

אז כיצד סוחרים בריפל?

XRP זמין למעשה ברוב הבורסות הגדולות וניתן לאחסן אותו בארנק – עם זאת, מי מקבל את ריפל כתשלום?

XRP הוא מטבע שנכון לכתיבת שורות אלו משתמשים בו חברות כדוגמת  Western Union Travala והצלב האדום. עסקים נוספים משתמשים גם ב-BitPay (ובפלטפורמות אחרות) כספק שירותי תשלום, כך שניתן לגמרי להשתמש בריפל במוסדות רבים. 

מעוניינים לדעת עוד על מטבעות דיגיטליים וכל הקשור לעולמות הפיננסיים?

בקרו אותנו ברשתות החברתיות 🙂 

INSTAGRAM

FACEBOOK

תגיות

אהבתם את הכתבה? שתפו

כתבות אחרונות

בינה מלאכותית ו-AI

חדשות רכב

מודעה