לוגו מגזין הפיננסי
Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

נדל”ן בחו”ל – מהן המדינות הטובות ביותר להשקעת נדל”ן?

תגיות
Credit by: @ elfranckito, Freepik

נדל”ן בחו”ל – שוק הנדל”ן בחו”ל פורח, ועכשיו זה זמן טוב מתמיד להשקיע בנדל”ן. נכס בחו”ל בולט מבין אפשרויות ההשקעה מכיוון שזהו נכס קשה המספק גיוון בסוג הנכסים ובמטבע הסביר. אם אתם מחפשים הזדמנות לייצר תזרים מזומנים תוך בניית עושר אמיתי לטווח ארוך, נדל”ן בחו”ל יכול להיות רעיון מעולה.

בין אם אתם שוקלים רכישה ראשונה בחו”ל ובין אם אתם מחפשים להרחיב את החזקות הנדל”ן הזרות הנוכחיות שלכם, כאן כדאי למקד את תשומת הלב וההון שלכם השנה. אספנו עבורכם את עשרת המקומות הטובים ביותר להשקעה בנדל”ן.

10. פולין

ייתכן שפולין היא לא המקום הראשון שעולה לראש כששוקלים רכישת נכס בחו”ל… אך ייתכן שהמדינה הזו היא הסוד השמור ביותר של מזרח אירופה. בירת התיירות של פולין, קרקוב, נהנתה מטרום מגיפה פורחת של תעשיית התיירות, עם 10 מיליון מבקרים בשנה. פולין מחכה לראות את שובם של התיירים בקרוב.

בקרקוב יש 10 אוניברסיטאות, מה שמביא גם לאוכלוסיית סטודנטים תוססת. אלפי סטודנטים אלה זקוקים למקום מגורים, ולכן הביקוש הן למגורי סטודנטים והן לדירות נופש בקרקוב גבוה. תוכלו לרכוש דירה במרכז העיר בפחות מ-100,000 דולר ארה”ב ולהרוויח במהירות מהביקוש הגבוה לשכירות בעיר הפורחת הזו.

9. טורקיה

לטורקיה יש שנת שיא במכירות נכסים, עלייה של 107% בהשוואה למאי 2020, בעיקר בזכות קונים זרים. ההשקעות הזרות גדלו בין השאר בשל ה-CIP המוצלח של טורקיה, אך זה מהווה רק 20% מהמכירות הכוללות. טורקיה נתפסת גם כיעד אטרקטיבי לסגנון חיים והזדמנויות השקעה. מחצית ממכירות הנכסים השנה התקיימו בעיר התוססת וההיסטורית ביותר במדינה, איסטנבול.

איסטנבול הייתה העיר התשיעית המתויירת בעולם ב-2018. זה היה מאחורי ערים מותגיות כמו פריז, לונדון, ניו יורק וטוקיו… אבל לפני ערים גדולות אחרות, כולל ברלין, ברצלונה, רומא ולוס אנג’לס.

בנוסף לגידול התיירותי, איסטנבול וטורקיה בכלל נהנות מצמיחה כלכלית חזקה ככל שהאוכלוסייה גדלה ומעמד הביניים מתרחב. קונים טורקים חוזרים לשוק עקב הורדת שיעורי הריבית. גם השכרת תיירות וגם השכרת סטודנטים הן אפשרויות מושכות להשקעה בשכר דירה.

אחת מנקודות המכירה הגדולות ביותר להשקעה באיסטנבול היא עלות הכניסה הנמוכה. יחידה להשכרה בשוק זה היא בתקציב של כל משקיע.

8. בליז

שוקי התיירות והתושבים היוצאים באמברגריס קיי של בליז אמורים להמשיך להתרחב עד 2022 ואילך. האי הקריבי הזה הוא בחירה מצוינת להשקעה בהשכרה, מה שהופך את בליז לאחד המקומות הטובים ביותר לקנות נדל”ן מעבר לים.

ביבשת בליז, קאיו היא אופציה מובילה. כאן קשה להשיג אירוח איכותי להשכרה במחיר סביר. אם הייתם בונים השכרה איכותית, הייתם יכולים להשיג תשואה טובה על ידי תמחור הנכס שלכם בצורה תחרותית ביחס לבתי המלון המקומיים (שאינם עומדים בסטנדרטים).

7. מקסיקו

מקסיקו נותרה יעד מוביל בקרב קנדים ואמריקאים הן לתיירות והן לפנסיה. הודות לנסיעות מוגבלות ומעמד ביניים מתרחב, מקסיקו נהנית מצמיחה טובה בשוק התיירות המקומי בשנת 2022.

כל זה משתלב כדי להפוך את מקסיקו לבחירה הטובה ביותר להשקעה בהשכרת נכס.

השווקים המובילים כוללים את פוארטו ואלארטה על חוף האוקיינוס השקט ופלאיה דל כרמן בריביירה מאיה. בשתי עיירות התיירות הפופולריות הללו, נכס להשכרה יכול להניב תשואות מצוינות.

מקסיקו מציעה אפשרויות מימון לתושבי חוץ, בדרך כלל ממוסדות הלוואות בארה”ב שהוקמו במקסיקו במיוחד למטרה זו.

6. צרפת

המחירים עולים ויורדים בצרפת, כפי שהם בכל מקום, אבל חתיכת נדל”ן פריזאי היא אחת מהזדמנויות ההשקעה הטובות והבטוחות ביותר שניתן להעלות על הדעת לטווח הארוך.

כוחו של הדולר האמריקני יוצר מציאות ביורו עבור קונים אמריקאים – סיבה טובה נוספת להסתכל כעת על פורטוגל וצרפת.

צרפת היא עוד מדינה שבה זרים זכאים למימון במדינה. למעשה, שיעורי הריבית עבור משכנתאות צרפתיות לזרים נמצאות בשפל היסטורי של 2.05% בלבד… עם שווי הלוואה לשווי של עד 85%.

5. פורטוגל

שוקי הנדל”ן בפורטוגל נמצאים בתנועה מאז 2015. חלק מהשכונות בליסבון, למשל, מתומחרות כעת מעבר למה שאנו מאמינים שהגיוני להשקעה בנכס… אזורים אחרים בעיר זו ממשיכים להציע ערך טוב והזדמנויות טובות, במיוחד אם אתם מחדשים פרויקט שיפוץ.

בשנת 2022, אנו ממליצים להתמקד באזורים הפחות מתוירים לאורך חוף אלגרבה של המדינה ואזור פורטו מצפון לליסבון.

פורטוגל היא עוד מדינה שבה זה אפשרי לתושב חוץ לקבל משכנתא.

4. תאילנד

אנחנו אוהבים את תאילנד בעיקר בחקלאות, אבל חושבים שהמדינה הזו ראויה לתשומת לב גם בגלל הכלכלה החזקה שלה ותעשיית התיירות המתרחבת.

החיסרון של תאילנד הוא שזרים מוגבלים איך הם יכולים להחזיק רכוש. זרים יכולים להחזיק בחכירה רק בתאילנד. זר יכול להחזיק בבעלות על הבנייה על הקרקע, אבל, אלא אם הבית שלכם נייד, ייתכן שלא תתנחמו בכך.

כאדם שאינו תאילנדי, אתם יכולים להחזיק בדירה עצמאית כל עוד זרים אינם מהווים יותר מ-49% מהבעלות על יחידות בבניין הדירה.

מסיבה זו, שוק הדירות הוא המקום שבו רוב המשקיעים הזרים ממקדים את תשומת לבם. דירה זולה וקלה יותר לניהול כמו שכירות מאשר נכס בודד.

ב-2018 ו-2019, טרום מגיפה, בנגקוק הייתה העיר המבקרת מספר אחת בעולם, וקיבלה יותר מבקרים מלונדון או פריז. תעשיית התיירות בתאילנד סבלה במהלך המגיפה אבל מתאוששת לאט… זו ההזדמנות שלכם להשקיע בבנגקוק, לפני שהיא חוזרת לעצמה כשכל התיירים יחזרו.

3. הרפובליקה הדומיניקנית

ברפובליקה הדומיניקנית, התמקדו בבירה, סנטו דומינגו.

הרפובליקה הדומיניקנית נהנית מהמשך צמיחה חזקה, כמו גם הגדלת השקעות זרות ישירות. כל אותם נוסעים עסקיים הבאים להיכנס לשגשוג הכלכלי של המדינה עוברים דרך סנטו דומינגו… וכולם צריכים מקומות לישון.

הרפובליקה הדומיניקנית היא אחד מסיפורי ההצלחה התיירותיים הראשונים שלאחר המגפה. עם עלייה של 10% במספר המבקרים בחופשות המוערכות ביולי 2021 (בהשוואה לאותו חודש ב-2019), תעשיית התיירות של ה-DR אמורה להגיע לשיאים חדשים.

השכרה מרוהטת עבור כל אחד מהשווקים הללו – הנוסע העסקי או הנוסע לחופשה – יכולה להיות מקור מצוין לתזרים מזומנים, ואם אתם קונים נכון, אמורה ליהנות מעריך הון טוב.

השקעת בנייה מוקדמת בדירה המיועדת לשוק הנוסעים העסקיים היא אחת ההזדמנויות הטובות ביותר שיש. אנשי עסקים השוהים יותר משבוע מעדיפים דירה על פני מלון.

אפשר להיות זכאי למימון בתור תושב חוץ של הרפובליקה הדומיניקנית. עם זאת, אנו לא ממליצים על מימון נכסים בחו”ל, אלא אם אתם בטוחים שתוכל לכסות את תשלום המשכנתא גם ללא כל הכנסה מהנכס הממומן.

עם זאת, דירות בעיר סנטו דומינגו שוכרות היטב, ולא אמורה להיות לך בעיה לכסות את תשלום המשכנתא שלכם מהכנסות השכירות שתרוויחו.

2. ברזיל

ברזיל היא מדינה גדולה המורכבת משווקי נכסים רבים ושונים, חלקם מעניינים יותר מאחרים. אנו ממליצים להתמקד באזור Fortaleza. אזור החוף הזה הוא יעד מוביל בקרב תיירים ברזילאים. השכרות המכוונות לשוק החגים המקומי יכולות להרוויח יותר מ-8% תשואה נטו בצורה מהימנה.

אנו ממליצים גם על השקעה על חוף הים לאורך החוף הזה, שם מחירי המגרש הם מציאה עולמית.

הריאל הברזילאי נותר יציב מול הדולר האמריקני וחלש היסטורית ביחס לשיעור של 1.6 ריאל לדולר מלפני עשור. לחץ כאן להמרת מטבעות בבורסה של היום.

1. פנמה

פנמה היא אחד המקומות הטובים ביותר לקנות נדל”ן בחו”ל. אנו ממליצים על פנמה לשני דברים ספציפית: דירות להשכרה והזדמנויות חקלאיות.

פנמה סיטי, שבה עסקאות המכירה החוזרת הואטו, היא ותמשיך להיות שוק של קונים עד 2022. אנו רואים בשנה זו הזדמנות לקנות בצניחה. לטווח ארוך, שורי בשוק ההשכרות בפנמה סיטי.

התשואות ממשיכות חזקות… אם כי לא חזקות כמו לפני כמה שנים, בעיקר בגלל ששכר הדירה התרכך.

קונים ארגנטינאים, קולומביאנים וונצואלה סייעו לשמור על יציבות וצמיחה של שוק פנמה סיטי במהלך 10 השנים האחרונות, גם בעוד שווקים אחרים באזור התקשו או אפילו קרסו.

כיום, צפון אמריקאים ואירופים ממשיכים להשקיע, אבל מערכת היחסים של פנמה עם סין היא שאנו צופים שיתדלקו את הכלכלה הזו בשלב הבא של הצמיחה שלה. אם הסינים יגיעו בנפח, כפי שעשו בוונקובר בשנות ה-90, מחירי הנכסים בפנמה סיטי יזנקו.

ההזדמנות הגדולה השנייה להרוויח כסף מנדל”ן בפנמה בשנת 2022 היא קרקע יצרנית. פנים הארץ הזה הוא סלסלת לחם פורה. משקיעים בודדים יכולים להשתתף במטעים אורגניים עבור רווחי חקלאות סוהר.

לעוד על עולם הנדל”ן לחצו כאן

תגיות

אהבתם את הכתבה? שתפו

כתבות אחרונות

בינה מלאכותית ו-AI

חדשות רכב

מודעה