לוגו מגזין הפיננסי
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

המיזוג של Intelicana ו-RAY TLV: מהלך אסטרטגי בשוק הנדל”ן של תל אביב

תגיות

דירקטוריון אינטליקנה, חברה ציבורית, אישר לאחרונה מיזוג עם חברת הנדל”ן הבולטת RAY-TLV. החלטה זו מגיעה לאחר שהמיזוג קיבל את אישור האסיפה הכללית של אינטליקנה, שהעריך את המיזוג ב-143 מיליון שקל. השלמת המיזוג מותנית בקבלת אישור הבורסה לרישום המסחר של ניירות הערך שהוקצו למייסדי RAY-TLV. לאחר שתושלם סופית, החברה הממוזגת תרשום בבורסה לניירות ערך בתל אביב.

פרטי המיזוג

על פי תנאי המיזוג, מייסדי RAY-TLV, שהם אבי רומנו, זיו פופלבסקי ואון גולדשטיין, יחזיקו ביחד ב-86.5% מהון המניות המונפק והנפרע של החברה הממוזגת. בנוסף, החברה הממוזגת תחזיק ב-100% מהון המניות המונפק והנפרע של RAY-TLV. אבי רומנו יכנס לתפקיד יו”ר דירקטוריון החברה ואילו זיו פופלבסקי יכהן כמנכ”ל החברה.

על RAY-TLV

RAY-TLV, שהוקמה בשנת 2020, היא חברת נדל”ן המתמחה ברכישה והשבחה של קרקעות ונכסים מורכבים בתל אביב. החברה מתמקדת בזיהוי נכסים בעלי פוטנציאל תכנוני משמעותי עבור פרויקטים מעורבים הכוללים שטחי מגורים, מסחר ותעסוקה. פעילות RAY-TLV כוללת איתור נדל”ן בתוך תל אביב וביצוע הליכי השבחה תכנונית. לאחר השלמת תהליך ההשבחה, החברה שואפת למכור את הקרקע.

פרויקטים ושותפויות

RAY-TLV, בשיתוף שותפים צדדים שלישיים, רכשה מאז הקמתה נכסי נדל”ן בהיקף כולל של למעלה מ-180 מיליון שקל. בנוסף, עסקה החברה בעסקאות שירות בשווי של כ-80 מיליון שקל. נכון להיום, RAY-TLV מקדמת באופן פעיל שבעה פרויקטים המשתרעים על פני 300,000 מ”ר במרכזי תעסוקה שונים ברחבי תל אביב, כגון רמת חיל, נווה שנאן, יד אליהו וציר יגאל אלון.

החברה הקימה שותפויות עם כמה מחברות הנדל”ן הגדולות בשוק, ביניהן י.ח. דימרי ואשטרום נכסים. שותפויות אלו כוללות פרויקטים משותפים, כמו שכונת נחלת יצחק ופיתוח רחוב הרכבת. RAY-TLV גם חתמה על הסכם שיתוף פעולה עם Ashstrom Properties לאיתור, איחוד ותכנון פרויקטים במקומות אטרקטיביים. באמצעות שיתוף פעולה זה, RAY-TLV שואפת להוביל את הייזום, ההקמה והניהול של נכסים אלה.

ההחלטה האסטרטגית

ההחלטה להתמזג עם RAY-TLV היא מהלך אסטרטגי שנעשה על ידי דירקטוריון אינטליקנה בתגובה לפעילות השבחת הקרקע המשגשגת בתל אביב. מלבד הנכסים הקיימים, שואפים מייסדי החברה להרחיב את היקף הפעילות של RAY-TLV בשנים הקרובות. המיזוג ימצב את החברה הממוזגת כשחקנית מרכזית בשוק הנדל”ן בתל אביב, תוך ניצול המומחיות והמשאבים של אינטליקנה ושל RAY-TLV כאחד.

עוד כתבות מעולם הנדל״ן

תגיות

אהבתם את הכתבה? שתפו

כתבות אחרונות

בינה מלאכותית ו-AI

חדשות רכב

מודעה