לוגו מגזין הפיננסי
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

האם סטארט-אפ שבבי המוח של אילון מאסק שווה 5 מיליארד דולר עוד לפני מוצר מוגמר?

תגיות
האם סטארט-אפ שבבי המוח של אילון מאסק שווה 5 מיליארד דולר עוד לפני מוצר מוגמר?
האם סטארט-אפ שבבי המוח של אילון מאסק שווה 5 מיליארד דולר עוד לפני מוצר מוגמר?

Neuralink, החברה פורצת הדרך שקיבלה לאחרונה אישור לניסויים בבני אדם, חוותה זינוק משמעותי בהערכת השווי שלה. תוך שנתיים בלבד זינק שווי החברה מ-2 מיליארד דולר, הודות לעסקאות מסחר פרטיות. עם זאת, מומחים בתחום מזהירים שלמרות ההתקדמות המדהימה הזו, ייתכן שיחלפו עוד עשור עד שהמוצר יקבל אישור רשמי.

עליות השווי של Neuralink כאישור לניסויים בבני אדם מתקרבים

Neuralink, סטארט-אפ שבב המוח שהוקם על ידי אילון מאסק, היה עד לעלייה משמעותית בהערכת השווי שלו. בסבב גיוס הון שנערך לפני שנתיים הוערך החברה ב-2 מיליארד דולר. עם זאת, עסקאות מסחר פרטיות במניות האחרונות, שנחשפו על ידי מקורבים לרויטרס, מצביעות על כך שהשווי הנוכחי של Neuralink מוערך בכ-5 מיליארד דולר. עסקאות אלו תרמו לצמיחת הערכת השווי עוד לפני ההכרזה האחרונה על אישור רגולטורי לביצוע ניסויים בבני אדם.

למרות ההתקדמות המדהימה, מומחים מזהירים כי Neuralink עדיין עומדת בפני מספר מכשולים לפני שהשבבים שלה מקבלים אישור מסחרי. לדברי קיפ לודוויג, בכיר לשעבר במכון הבריאות האמריקאי, ייתכן שיחלפו לפחות עשור נוסף עד שהשבבים יאושרו לשימוש מסחרי, אפילו בהערכה אופטימית. בנוסף, החברה עומדת בפני חקירה פדרלית הקשורה לנוהלי הניסויים שלה בבעלי חיים.

 החזון השאפתני של Neuralink: העצמת תקשורת וטיפול במצבים נוירולוגיים

אילון מאסק, מונע על ידי החזון השאפתני שלו, רואה בעיני רוחו שפע של יישומים עבור השבב החדשני של Neuralink. מאסק מאמין שהשבב שמפתחת החברה טומן בחובו פוטנציאל לטפל במצבים כמו השמנת יתר, אוטיזם, דיכאון וסכיזופרניה. עם זאת, גילוי אחרון של בכיר בחברה מדגיש כי המטרה העיקרית היא לחולל מהפכה בתקשורת עבור אנשים עם מוגבלות, ולבטל את הצורך בשיטות הקלדה מסורתיות.

Neuralink מתמחה ביצירת שתלי מוח הנקראים “Link”, שמטרתם לסייע לחולים עם שיתוק חמור על ידי תרגום אותות עצביים לתנועות חיצוניות. טכנולוגיה פורצת דרך זו טומנת בחובה הבטחה לאנשים הסובלים ממחלות נוירודגנרטיביות מתישות כמו ALS, ומאפשרת להם להתחבר מחדש עם הסביבה שלהם באמצעות תנועות סמן הנשלטות על ידי המוח והקלדה.

הערכת שווי ועסקאות מניות פרטיות של Neuralink

על פי דיווח של רויטרס, בעקבות אישור הרגולטורים, מניותיה של Neuralink נמכרו באופן פרטי למשקיעים, והעריכו את החברה ב-7 מיליארד דולר, שווה ערך למחיר מניה של 55 דולר. עם זאת, רויטרס לא הצליחה לאשר אם הגיעו קונים כלשהם במחיר הספציפי הזה. גם Neuralink וגם אילון מאסק לא סיפקו כל תגובה לדיווח.

העסקאות המוזכרות בדוח, בשווי של 5 מיליארד דולר, בוצעו בעיקר על ידי בעלי מניות קיימים, לרבות עובדים ומשקיעים ראשוניים של החברה. חשוב לציין כי עסקאות אלו כרוכות במכירת מניות קיימות, ולא בהנפקה של מניות חדשות למשקיעים. בדרך כלל, עסקאות משניות מסוג זה נחשבות לאינדיקטורים פחות מדויקים לשווי חברה בהשוואה לסבבי גיוס הון רשמיים.

תגיות

אהבתם את הכתבה? שתפו

כתבות אחרונות

בינה מלאכותית ו-AI

חדשות רכב

מודעה