לוגו מגזין הפיננסי
Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Quentin Tarantino Net Worth – מה השווי של קוונטין טרנטינו?

תגיות
Quentin Tarantino
credit by: Gage Skidmore is licensed under CC BY-SA 2.0.

quentin tarantino net worth

מה השווי והשכר של קוונטין טרנטינו קוונטין טרנטינו הוא סופר, מפיק, במאי ושחקן אמריקאי הידוע בכתיבת/בימוי והפקה של כמה מסרטי הדרמטי/אקשן הייחודיים ביותר בשלושת העשורים האחרונים. נכון לכתיבת שורות אלה, הונו של קוונטין טרנטינו הוא 120 מיליון דולר. 

קוונטין טרנטינו הוא ייחודי כבמאי קולנוע מסיבות רבות. יש לו סגנון אופייני ונראה שהוא קובע חוקים משלו בכל הנוגע ליצירת סרטים. גישה ייחודית זו לסיפור סיפורים תרמה ללא ספק לפופולריות והצלחתו של טרנטינו כיוצר סרטים, וסרטיו הניבו יותר מ-1.5 מיליארד דולר ברחבי העולם.

חיים מוקדמים

קוונטין ג’רום טרנטינו נולד ב-27 במרץ 1963 בנוקסוויל, טנסי. אביו, טוני טרנטינו, היה שחקן ומוזיקאי, ואילו אמו, קוני מקיו, הייתה אחות. המשפחה עברה לעתים קרובות וקוונטין בילה את ילדותו בערים שונות, כולל טנסי, קליפורניה וקנטקי. כשהיה בן ארבע התגרשו הוריו והוא גר עם אמו.

טרנטינו החל להתעניין בסרטים בגיל צעיר, וכשהיה בתיכון, הוא כבר עשה סרטים קצרים משלו. הוא נשר מהתיכון בגיל 15 ולקח עבודה כסדרן בבית קולנוע מקומי, שם הייתה לו גישה למגוון רחב של סרטים. הוא המשיך לעבוד בעבודות שונות, כולל כפקיד בחנות וידאו, תוך שהוא ממשיך את התשוקה שלו לעשיית סרטים.

בסוף שנות ה-80 עבר טרנטינו ללוס אנג’לס והחל לכתוב תסריטים. עבודתו המוקדמת זכתה להערכה רבה, אך היה זה סרטו “כלבי מאגר” משנת 1992 שהביא לו הצלחה ביקורתית ומסחרית. הסרט היה אהוב ביקורתי, והדיאלוג החד והסיפור הלא-ליניארי שלו סייעו לבסס את טרנטינו כאחד מיוצרי הסרט החדשניים ביותר בדורו. מאז, הוא המשיך לביים עוד כמה סרטים עטורי שבחים, ביניהם “Pulp Fiction”, “Inglourious Basterds” ו”Kill Bill”.

כיום, קוונטין טרנטינו נחשב לאחד מיוצרי הקולנוע המוכשרים והמשפיעים ביותר בדורו. חייו המוקדמים כילד וצעיר אובססיבי לקולנוע הציבו את הבסיס לקריירה המצליחה שבנה כמבוגר.

קריירה

קוונטין ג’רום טרנטינו הוא במאי קולנוע, תסריטאי ומפיק אמריקאי שעלה לגדולה בשנות ה-90 עם סרטיו פורצי הדרך, ששילבו אלמנטים של קולנוע קלאסי עם תרבות פופ עכשווית וסיפורים לא ליניאריים. נולד ב-27 במרץ 1963, בנוקסוויל, טנסי, טרנטינו גדל בבית של שחקנים ומוזיקאים. מגיל צעיר גילה קסם מסרטים ומאוחר יותר השתתף בשיעורי משחק ויעבוד בחנות וידאו מקומית, שם פיתח ידע עצום בקולנוע.

קריירת הכתיבה המוקדמת של טרנטינו התאפיינה במספר התחלות שווא, כולל פיילוט טלוויזיה כושל ותסריט שלא נמכר. עם זאת, הוא התמיד, וב-1992 ערך את הופעת הבכורה שלו בבימוי עם “כלבי מאגר”. הסרט זכה להצלחה ביקורתית ומסחרית, וסגנונו החדשני, הדיאלוג החד וסיפור הסיפור הלא ליניארי ביססו את טרנטינו כשחקן מרכזי בתעשיית הקולנוע.

סרטו הבא של טרנטינו, “Pulp Fiction” (1994), ביסס את מקומו כאחד מיוצרי הקולנוע החשובים בדורו. הסרט, שהיה קשור באופן רופף על ידי קווי עלילה מרובים, זכה בדקל הזהב בפסטיבל קאן והיה מועמד למספר פרסי אוסקר, כולל הסרט הטוב ביותר. הסרט גם עזר להחיות את הקריירה של כמה שחקנים, כולל ג’ון טרבולטה ואומה תורמן.

בשנים הבאות, טרנטינו המשיך לפרוץ את גבולות העשייה הקולנועית המסורתית עם שורה של סרטים מצליחים, ביניהם “ג’קי בראון” (1997), “להרוג את ביל” (2003-04) ו”ממזרים חסרי נפש” (2009). סרטים אלה, יחד עם אחרים, מציגים את סגנונו הייחודי של טרנטינו, המשלב הומור, אלימות וידע עמוק בהיסטוריה של הקולנוע.

טרנטינו ידוע גם בבחירות הפסקול האקלקטיות שלו, הכוללות לרוב מוזיקה מסרטים לא ברורים, תוכניות טלוויזיה ופסקול, כמו גם יצירות מקוריות. הוא גם יוחס כמי שפרסם את השימוש ב”טיפות מחט”, שם הוא משתמש בשיר קיים כדי ליצור מצב רוח או אווירה ספציפיים בסרט.

בנוסף לעבודתו הקולנועית, טרנטינו ידוע גם באישיותו הבוטה ובאהבתו לתרבות הפופ. הוא היה מבקר גלוי של הוליווד, וסרטיו משקפים לעתים קרובות את דעותיו על התעשייה. הוא גם היה מעורב בכמה מחלוקות, כולל האשמות של אלימות ושנאת נשים בסרטיו, כמו גם השימוש השנוי במחלוקת שלו במילה N.

למרות המחלוקות הללו, סרטיו של טרנטינו ממשיכים להיות פופולריים, והוא נשאר אחד מיוצרי הסרטים המבוקשים ביותר בהוליווד. סרטו האחרון, “היה פעם בהוליווד” (2019), זכה להצלחה ביקורתית ומסחרית נוספת, וזכה במספר מועמדויות לפרסי אוסקר, כולל הסרט הטוב ביותר.

לסיכום, הקריירה של קוונטין טרנטינו היא אחת המשמעותיות והמשפיעות בתולדות הקולנוע המודרני. הוא הגדיר מחדש את גבולות העשייה הקולנועית וסגנונו הייחודי, יחד עם הידע המעמיק שלו בהיסטוריה של הקולנוע, עזרו לו ליצור גוף יצירה שהוא גם משעשע ומעורר מחשבה. למרות מחלוקות ואתגרים, הוא נשאר אחד הקולות החשובים בתעשיית הקולנוע כיום.

תגיות

אהבתם את הכתבה? שתפו

כתבות אחרונות

בינה מלאכותית ו-AI

חדשות רכב

מודעה