לוגו מגזין הפיננסי
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

ARM מציבה יעד שאפתני של שווי של 52 מיליארד דולר בהנפקה בוול סטריט השנה

תגיות
ARM מציבה יעד שאפתני של שווי של 52 מיליארד דולר בהנפקה בוול סטריט השנה

ARM, ענקית השבבים הבריטית, מתכוננת להנפקה ראשונית (IPO) הצפוי שלה בוול סטריט השנה. במטרה להגיע להערכת שווי של 52 מיליארד דולר, ARM שואפת להנפיק 9.4% ממניותיה בטווח מחירים של 47 עד 51 דולר למניה. מהלך זה צפוי לגייס כ-4.9 מיליארד דולר עבור סופטבנק, הבעלים הנוכחי של ARM, תוך משיכת השקעות של ענקיות טכנולוגיה כמו אפל, גוגל, Nvidia, אינטל ו-TSMC.

התרחבות לשדות פוטנציאלים חדשים

בתשקיף ההנפקה שלה, ARM הכירה בירידה ברווחים של למעלה מ-50% ברבעון האחרון, בעיקר עקב האטה במכירות הסמארטפונים. עם זאת, החברה גיוונה בהצלחה את פעילותה בשנים האחרונות, תוך שהיא יוצאת למגזרי ייצור שבבים אחרים. כתוצאה מכך, ARM מקרינה עלייה במכירות המונעת מהפריצה שלה לתחום הבינה המלאכותית (AI).

על פי התשקיף, ARM סיפקה כמות מדהימה של 30 מיליארד שבבים בשנת הכספים האחרונה, המהווה עלייה מדהימה של 70% מהשנה הקודמת. צמיחה מרשימה זו מציגה את היכולת של ARM להסתגל ולעמוד בדרישות המתפתחות של שוק השבבים.

השקעות 

טווח המחירים הנוכחי של ההנפקה של ARM לא רק מאפשר לסופטבנק לגייס 4.9 מיליארד דולר אלא גם מושך השקעות מחברות ידועות. אפל, גוגל, Nvidia, אינטל ו-TSMC הביעו את כוונותיהן לרכוש מניות בשווי של עד 735 מיליון דולר במחיר ההנפקה, כפי שצוין בהודעת החברה.

השבבים של ARM נמצאים בשימוש נרחב בסמארטפונים ובמכשירים ניידים, מה שהופך אותה לשחקן דומיננטי בתעשייה. החברה נרכשה על ידי סופטבנק ב-2016 תמורת 32 מיליארד דולר. ב-2017 מכרה סופטבנק כ-25% מ-ARM לקרן ה-Vision שלה תמורת 8 מיליארד דולר.

מבט קדימה

ההנפקה הקרובה של ARM בוול סטריט צפויה מאוד, לאור היעד השאפתני שלה להשיג הערכת שווי של 52 מיליארד דולר. בעוד שהתשקיף הדגיש ירידה לאחרונה ברווחים, ההתרחבות של ARM לתחומי ייצור שבבים חדשים, יחד עם הרקורד החזק שלה של אספקת מיליארדי שבבים, משרה אמון בסיכויי הצמיחה שלה. עניין ההשקעה של ענקיות הטכנולוגיה מדגיש עוד יותר את אמון השוק בפוטנציאל העתידי של ARM.

בעוד ARM מתכוננת לצאת להנפקה, התעשייה ממתינה בקוצר רוח לתוצאות ההנפקה שלה ולהשפעה שתהיה לה על שוק השבבים. עם מעמדה המבוסס וההתמקדות בטכנולוגיות מתפתחות כמו AI, ARM עומדת להטביע חותם משמעותי בעולם ההולך ומתפתח של טכנולוגיית מוליכים למחצה.

תגיות

אהבתם את הכתבה? שתפו

כתבות אחרונות

בינה מלאכותית ו-AI

חדשות רכב

מודעה