לוגו מגזין הפיננסי
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

טווח סוללה גדול יותר, שינויים וויזואלים ועוד חידושים: טסלה חושפת את דגם 3 המשופר ל-2024

המודל 3 הוא הסדאן הפופולרי ביותר של טסלה, החברה המובילה בתחום הרכבים החשמליים. לאחרונה, החברה השיקה גרסה מעודכנת של המודל 3, שנקראת “היילנד” (Highland), באירופה, בסין ובמזרח התיכון. עכשיו, הגרסה החדשה הגיעה גם לארה”ב, וניתן להזמינה באתר החברה, עם הערכת משלוח לינואר או פברואר. בכתבה זו ניתן לכם סקירה כללית ומקיפה על המודל 3 המשודרג של טסלה.

תגיות
טסלה-מודל-3-גרסת-2024-החדשה
קרדיט: Tesla

שיפור אירודינמיקה ונראות מודרנית

השינוי הבולט ביותר במודל 3 החדש הוא בחזית הרכב, שקיבלה עיצוב חדש וחלק יותר, שמשפר את האווירודינמיקה של הרכב ומפחית את ההתנגדות לאוויר. בנוסף, החברה איחדה את האורות הערפיליים והמחוונים לתוך האורות הראשיים, שקיבלו גם הם עיצוב חדש ומודרני יותר. בחורף הרכב, השינויים הם קטנים יותר, אבל עדיין ניתן לראות שהאורות האחוריים מחוברים לגמרי ולא מחולקים לשני חלקים. כמו כן, החברה הוסיפה שתי אפשרויות צבע חדשות: אדום אולטרה ואפור.

השוואה בין טסלה 3 הישנה לחדשה
מימין – טסלה ״היילנד״ החדשה, משמאל – טסלה 2023 (קרדיט: Tesla)

צפו במודל 3 המשודרג

מסכים גדולים וכסאות מאווררים

השינויים בפנים הרכב הם יותר משמעותיים, ונועדו להגביר את הנוחות והטכנולוגיה של הנהג והנוסעים. המודל 3 החדש מציע מסך אחורי חדש בגודל שמונה אינץ’, שמאפשר לנוסעים האחוריים לשלוט במערכת הבידור והאקלים. המסך הקדמי נשאר באותו גודל של 15 אינץ’, אבל הוא יותר בהיר ויש לו שוליים דקים יותר.

הרכב החדש גם מציע כיסאות קדמיים מאווררים, “חומרים רכים ומתוחכמים יותר”, ומערכת אודיו משודרגת עם עד 17 רמקולים. המודל 3 החדש מצויד גם בזכוכית אקוסטית, שמפחיתה את הרעשים החיצוניים בתוך הרכב, ובתאורה אווירית הניתנת להתאמה אישית.

טווח סוללה גדול יותר של 549 ק״מ לעומת 536 ק״מ

דגם 3 החדש של טסלה לשנת 2024 הוא היחיד שניתן להזמין כרגע באתר החברה (כרגע רק בארה״ב), והוא מגיע בשתי גרסאות בלבד: גרסת הטווח הארוך עם שני מנועים, או גרסת הכונן האחורי הזולה יותר. גרסת הביצועים, שהייתה המובילה בעבר, אינה זמינה יותר להזמנה.

טסלה מורידה את הערכות טווחי דגם Y, S ו-X וטסלה Cybertruck טסלה דגם 3 לטווח ארוך 2024 מציג טווח נסיעה משוער של עד 549 קילומטרים, לעומת 536 קילומטרים של הדגם הקודם, בעוד שגרסת הכונן האחורי מציגה טווח של 438 קילומטרים.

מחירים וזמינות בישראל

כרגע מודל 3 החדשה אינה זמינה בישראל וזמינה רק בארה״ב, נעדכן כאשר יהיה תאריך יציאה.

המחירים של שתי הגרסאות אינם שונים מאלה של השנה שעברה, אך יש עוד שינוי אחד. לפי האתר של טסלה, המהירות המרבית של שתי הגרסאות של דגם 3 החדש לשנת 2024 היא 201 קמ”ש, בעוד שלדגם הכונן האחורי של 2023 הייתה מהירות מרבית של 225 קמ”ש, לגרסת הטווח הארוך הייתה מהירות מרבית של 233 קמ”ש, ולגרסת הביצועים הייתה מהירות מרבית של 261 קמ”ש.

הדגם החדש של טסלה מציע שיפורים רבים, כולל זכוכית אקוסטית חדשה שמקטינה את הרעש בתא הנוסעים, איכות נסיעה משופרת עם מתלים מעודכנים (שעלולים להיות חשובים בישראל), חומרים איכותיים יותר לפנים הרכב, מושבים עם איוורור, תאורת אווירה הניתנת לשינוי, תאורה חזקה יותר. מסך מגע מרכזי עם שוליים דקים יותר וניגודיות גבוהה יותר, ומערכת סאונד משודרגת עם עד 17 רמקולים.

תגיות

אהבתם את הכתבה? שתפו

כתבות אחרונות

בינה מלאכותית ו-AI

חדשות רכב

מודעה