לוגו מגזין הפיננסי
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

מרצדס-AMG GT63: חכמה ומהירה באופן מיוחד במינו

תגיות
מרצדס 2023 Mercedes-AMG GT 63 החדשה
2023 Mercedes-AMG GT 63 החדשה (קרדיט: AutoBlog.com)

הדור החדש של ה-GT הוא לא רק יותר ארוך, יותר יפה ויותר מרווח מהדור הקודם, אלא גם יותר מתקדם טכנולוגית ויותר חזק בהרבה. ה-V8 הטווין-טורבו של 4.0 ליטר מפיק 800 ניוטון-מטר של מומנט, ומועבר לכל ארבע הגלגלים דרך תיבת הילוכים אוטומטית של תשעה הילוכים.

צילום זווית בזמן נסיעה AMG GT63
קרדיט: Autoblog.com
צילום פנים מזווית קדמית AMG GT63
קרדיט: Autoblog.com

כוח מנוע של V8 טווין טורבו 4.0 ליטר

המנוע של ה-GT63 הוא אותו ה-V8 הטווין-טורבו של 4.0 ליטר שמצוי במכוניות ה-AMG האחרות, אבל הוא עבר שיפורים והגיע ל-800 ניוטון-מטר של מומנט, ו-639 כוחות סוס. המנוע משתמש במערכת ה-AMG Cylinder Management, שמכבה ארבעה מהשמונה צילינדרים במהלך הנסיעה כדי לחסוך בדלק, ובמערכת ה-AMG Dynamic Select, שמאפשרת לבחור בין חמישה מצבי נהיגה: Slippery, Comfort, Sport, Sport+ ו-Race.

צילום צד ימין AMG GT63
מערכת ה-AMG Dynamic Select, עם חמישה מצבי נהיגה (קרדיט: Autoblog.com)

המנוע מחובר לתיבת הילוכים האוטומטית של AMG SPEEDSHIFT MCT 9G, שמבטיחה העברות חלקות ומהירות, ומצוידת בכפתורי הילוכים בהגה. המנוע מסוגל להאיץ את המכונית מ-0 ל-100 קמ”ש ב-3.2 שניות, ולהגיע למהירות מרבית של 315 קמ”ש1.

יציבות וגמישות שלדה AMG Performance 4MATIC+

ה-GT63 מגיעה עם המערכת החדשה של AMG Performance 4MATIC+, שמאפשרת להפעיל את המכונית כמכונית דרייב אחורי או כמכונית דרייב כפול, בהתאם לתנאי הנהיגה. המערכת מפצלת את הכוח בין הגלגלים באופן דינמי, ומספקת יציבות וטרקציה מעולות. ה-GT63 גם מצוידת במערכת ה-AMG RIDE CONTROL+, שמשלבת בין קפיצים ומזלגים חשמליים לבין מערכת הניפוח האווירית AIR BODY CONTROL.

המערכת מאפשרת להתאים את הגמישות והקשיחות של השלדה לפי המצב הנבחר, ולשמור על גובה קבוע של המכונית. ה-GT63 גם מצוידת במערכת ה-AMG DYNAMICS, שמשפיעה על ההגה, הבלמים, המנוע והתיבה, ומספקת יכולת כיוון ותגובה מהירה2.

טכנולוגיית MBUX: מערכת הפעלה חכמה ומתקדמת

ה-GT63 מציגה את המערכת החדשה של MBUX, שמשלבת בין מסך גדול של 12.3 אינץ’ לבין מערכת הפעלה חכמה ואינטואיטיבית. המערכת מאפשרת להפעיל את המכונית, לשלוט בתפריטים, להגדיר את התאורה האווירית, להשתמש במערכת הניווט, להנות מהמוסיקה והווידאו, ועוד. המערכת תומכת בשליטה קולית, במגע, בג’סטרות, ובכפתורים פיזיים. ה-GT63 גם מצוידת במערכת ה-AMG TRACK PACE, שמאפשרת למדוד ולשפר את הביצוע.

תצלום קירוב של הגה ומערכת הפעלה של מרצדס AMG GT63
MBUX: מערכת הפעלה חכמה ומתקדמת (קרדיט: Autoblog.com)
צילום תא נהג מרצדס amg gt63
קרדיט: Autoblog.com
צילום תקריב של תא יושבים אחורי AMG GT63
קרדיט: Autoblog.com

עלות AMG GT63

המרצדס-AMG GT63 היא מכונית יוקרתית וחזקה, שמשלבת בין עיצוב קופה לבין ביצועים של ספורט. המכונית מגיעה בשתי גרסאות: ה-GT63 הרגילה, שמפיקה 639 כוחות סוס, וה-GT63 S, שמפיקה 800 כוחות סוס. המחיר של המכונית משתנה בהתאם לשוק ולאבזור, אבל באופן כללי הוא גבוה מאוד. לדוגמא, בארצות הברית, המחיר ההתחלתי של ה-GT63 הוא 149,200 דולר1, ושל ה-GT63 S הוא 170,350 דולר.

באירופה המחיר ההתחלתי של ה-GT63 הוא 99,950 יורו2, ושל ה-GT63 S הוא 115,999 יורו3. בבריטניה, המחיר ההתחלתי של ה-GT63 S E Performance, שהיא גרסה היברידית חדשה שמשלבת בין חשמל לבנזין, הוא 173,655 פאונד4. אלה הם מחירים יקרים ביותר, שמקפידים את המכונית לקהל קטן ובלעדי.

לעוד כתבות ומאמרים חדשים על רכב

תגיות

אהבתם את הכתבה? שתפו

כתבות אחרונות

בינה מלאכותית ו-AI

חדשות רכב

מודעה