לוגו מגזין הפיננסי
Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

Mullen Five RS: הרכב החשמלי והספורטיבי שמטרתו להגיע ליותר מ-1000 כוח סוס

רכב ה-SUV החדש של חברת Mullen מבטיח להיות אחד הרכבים החשמליים המהירים והחזקים ביותר בשוק. עם הנעה כפולה ותיבת הילוכים דו-מהירותית, ה-Five RS טוען שהוא יכול להגיע מ-0 ל-60 מייל לשעה בפחות מ-2 שניות ולהגיע למהירות של 200 מייל לשעה.

תגיות
הרכב החשמלי של mullen
מקור: Mullen

מה הוא ה-Mullen Five RS?

ה-Mullen Five RS הוא רכב חשמלי ספורטיבי של חברת Mullen, שהיא חברת סטארט-אפ אמריקאית שמתמחה בייצור ובשיווק של רכבים חשמליים והיברידיים. ה-Five RS הוא הדגם הגבוה ביותר בסדרת ה-Five של החברה, שכוללת גם את ה-Five GT וה-Five SE. ה-Five RS מבוסס על הפלטפורמה של ה-Qiantu K50, רכב חשמלי ספורטיבי של חברת Qiantu Motor, שהיא חברת בת של CH-Auto, יצרנית רכבים סינית. Mullen היא המייבאת והמשווקת הרשמית של ה-K50 בארה”ב, והיא משתמשת בחלקים ובטכנולוגיות של ה-K50 בסדרת ה-Five שלה.

מהם המפרטים הטכניים של ה-Mullen Five RS?

ה-Mullen Five RS מצויד בשני מנועים חשמליים, אחד בכל ציר, שמספקים הנעה כפולה ויותר מ-1000 כוח סוס. הרכב גם מצויד בתיבת הילוכים דו-מהירותית, שמאפשרת לו לבחור בין מצב ספורט למצב נורמלי. הרכב משתמש בסוללת ליתיום-יון בקיבולת של 78 קילוואט-שעה, שמאפשרת לו לנסוע עד 250 מייל בטעינה אחת. הרכב גם תומך בטעינה מהירה, שמאפשרת לו להטעין עד 80 אחוז מהסוללה ב-40 דקות.

הרכב משלב גם עיצוב ספורטיבי ואירודינמי, שמשפר את הביצועים והיציבות של הרכב. הרכב עשוי מחומרים קלים וחזקים, כגון אלומיניום ופחם, שמקטינים את המשקל הכולל של הרכב. הרכב גם מצויד בגלגלים בקוטר של 20 אינץ’ ובבלמים ביצועיים, שמבטיחים אחיזה ובקרה טובים יותר. הרכב גם מציג חזית חדה וגב עגול, שמעניקים לו מראה ייחודי ומודרני.

מתי ה-Mullen Five RS יהיה זמין לרכישה?

ה-Mullen Five RS עוד לא יצא לשוק, אבל החברה מתכננת להשיק אותו בשנת 2022. החברה גם מציעה למעוניינים להירשם לרשימת ההמתנה שלה, ולהפקיד פיקדון של 1000 דולר, שישמש כהזמנה לרכב. החברה עוד לא חשפה את המחיר הסופי של הרכב, אבל הוא צפוי להיות גבוה יותר מהמחיר של ה-Five GT, שהוא 55,000 דולר. החברה מקווה שה-Mullen Five RS יהיה רכב חשמלי ספורטיבי שיתחרה ברכבים אחרים בקטגוריה, כגון ה-Tesla Model X, ה-Lucid Air, וה-Rivian R1S.

תגיות

אהבתם את הכתבה? שתפו

כתבות אחרונות

בינה מלאכותית ו-AI

חדשות רכב

מודעה