לוגו מגזין הפיננסי
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

CNN במבוכה: הערוץ האמריקאי הציג מפה שגויה של מדינת ישראל

תגיות
מביך: כך נראה מפת ישראל בשידור של CNN. צילום: ללא קרדיט

CNN רשת החדשות האמריקאית, ספגה לאחרונה ביקורת על כך שהציגה מפה לא מדויקת של ישראל במהלך שידוריהן. המפה תייגה לא נכון את מיקומן של ערים בתוך הארץ, והציבה את תל אביב ברמת הגולן ושדרות בלב יהודה ושומרון. זו לא הפעם הראשונה ש-CNN נתקלת בביקורת על טעויות גיאוגרפיות, שכן בעבר הציגו מפה של לבנון במהלך מלחמת האזרחים בלוב, וסימון שגוי של טריפולי בלבנון במקום טריפולי בלוב.

טעויות במפת ישראל

במהלך שידוריהם הראתה CNN מפה של ישראל שהתיימרה להציג את מיקומן של ערים שונות בתוך המדינה, כמו גם את רצועת עזה. עם זאת, בבדיקה מעמיקה יותר, התברר כי מיקומי הערים במפה אינם תואמים את מיקומן בפועל. תל אביב הוצבה בצורה לא מדויקת בדרום רמת הגולן, ושדרות הייתה ממוקמת עמוק בתוך השטח הפלסטיני באזור ג’נין.

משרדי CNN
משרדי CNN, by Ken Lund is licensed under CC BY-SA 2.0.

היסטוריה של שגיאות גיאוגרפיות של CNN

התקרית האחרונה עם מפת ישראל השגויה אינה תקרית בודדת עבור CNN. בשנת 2011, במהלך מלחמת האזרחים בלוב, הציגה הרשת מפת לבנון עם טריפולי בלבנון מסומנת במקום טריפולי בלוב. שגיאה קודמת זו מעוררת חששות לגבי הדיוק וההקפדה על הפרטים בדיווח של CNN.

ביקורת ומבוכה

מצג השווא של מפת ישראל על ידי CNN עורר ביקורת ומבוכה. הצגת מידע לא מדויק על מיקומן של ערים במדינה עלולה להטעות את הצופים ולערער את אמינותה של רשת החדשות. חיוני לארגוני תקשורת להבטיח את הדיוק והאמינות של המידע שהם מציגים, במיוחד כשמדובר בנושאים רגישים וטעונים פוליטית כמו הסכסוך הישראלי-פלסטיני.

תגיות

אהבתם את הכתבה? שתפו

כתבות אחרונות

בינה מלאכותית ו-AI

חדשות רכב

מודעה