לוגו מגזין הפיננסי
Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

OpenAI שוקלת גיוס הון לפי שווי של 90 מיליארד דולר

תגיות
OpenAI שוקלת גיוס הון לפי שווי של 90 מיליארד דולר
OpenAI שוקלת גיוס הון לפי שווי של 90 מיליארד דולר

על פי הדיווחים, OpenAI, חברת הבינה המלאכותית הבולטת (AI), שוקלת גיוס הון ממשקיעים לפי שווי מדהים של 90 מיליארד דולר. סבב גיוס פוטנציאלי זה מגיע לאחר ההשקעה הראשונית של מיקרוסופט ומסמל את הצמיחה המשמעותית והפוטנציאל העתידי של החברה.

הערכת שווי

לפי דיווח שפורסם לאחרונה בוול סטריט ג’ורנל, OpenAI מנהלת מגעים עם משקיעים לגיוס הון על סמך הערכת שווי שנעה בין 80 ל-90 מיליארד דולר. הערכת שווי זו גבוהה פי שלושה ממה שנחזה מוקדם יותר השנה, מה שמעיד על הצמיחה המהירה ועל הביקוש בשוק לטכנולוגיות הבינה המלאכותית של החברה.

תחזיות, הכנסות ועניין משקיעים

OpenAI, שנמצאת בבעלות חלקית של מיקרוסופט, הודיעה למשקיעים פוטנציאליים שהיא צופה להניב הכנסות של מיליארד דולר השנה. בנוסף, החברה צופה שהכנסות יגיעו לכמה מיליארדי דולרים עד 2024. תחזיות ההכנסות המבטיחות הללו משכו את תשומת הלב של המשקיעים, והגדילו עוד יותר את המשיכה של OpenAI להזדמנויות מימון.

מכירת מניות פוטנציאלית לעובד

העסקה המדווחת אינה מוגבלת לגיוס הון אלא כוללת גם את האפשרות של עובדים למכור את אחזקותיהם במה שמכונה עסקת סקנדרי. הסדר זה מספק הזדמנות לעובדים ליהנות מהצמיחה והנזילות של החברה תוך משיכת משקיעים נוספים לתרום להתרחבות של OpenAI.

השלכות של הערכת השווי

אם OpenAI תצליח להבטיח מימון לפי הערכת השווי המדווחת, היא תמצב את עצמה כסטארט-אפ הפרטי השלישי בעל הערך הגבוה ביותר בשוק. רק SpaceX ו- ByteDance יעלו על OpenAI מבחינת הערכת שווי. הישג זה מדגיש את הפוטנציאל העצום ואת אמון השוק בטכנולוגיית AI.

תגיות

אהבתם את הכתבה? שתפו

כתבות אחרונות

בינה מלאכותית ו-AI

חדשות רכב

מודעה