לוגו מגזין הפיננסי
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש
חיפוש
סגור את תיבת החיפוש

כל מה שצריך לדעת על מיסוי בינלאומי

תגיות
כל מה שצריך לדעת על מיסוי בינלאומי
Credit by: @ lovelyday12, Freepik

מיסים אינם נושא מרגש, אולי רק לרואי החשבון שמשגשגים עם כל עדכון חדש של חוקי המס. אבל מיסים הם גורם קריטי לעסק שלכם ומשפיעים על השורה התחתונה ועל הפעילות היומיומית של העסק. כאשר עסק לא מתכנן נכון את תשלומי המיסים, פתרון המצב מול רשויות המס, אם דברים משתבשים, יהיה הרבה יותר יקר מאשר נטל המס עצמו, בכתבה הבאה תקראו על כל מה שאתם צריכים בנושא מיסוי בינלאומי.

התמודדות עם בעיות מס בינלאומי

אתם לא חייבים לפעול בחו״ל כדי שתידרשו להתמודד עם בעיות הקשורות למיסוי בינלאומי. היום, כמעט כול העסקים חיים ועובדים בכלכלה גלובלית. למשל, אולי העסק שלכם מייצא מוצרים לחו״ל או אולי הוא מעסיק עובד זר.

כאשר העולם הכלכלי החליט לשים דגש מוגבר על הדיווח הנאות של נכסים ועסקאות בינלאומיים, ולהטיל עונשים גבוהים בגין אי ציות לחוקי המס הבינלאומי – חיוני מאוד שתצליחו לזהות בעיות פוטנציאליות בתחום המיסוי הבינלאומי הקשור לעסק שלכם.

כאשר עוסקים במיסוי בינלאומי, קיימים כמה סוגים של פעילויות בינלאומיות, שעשויות להכפיף את העסק שלכם לאמנות בינלאומיות שונות הכרוכות בתשלומי מיסים שונים, הנה שלוש דוגמאות לכך:

העסקת עובדים זרים

חשוב להכיר את החוקים הקשורים לקבלת אשרת עבודה לעובדים זרים, הן מבחינת סוגי התעסוקה המאושרים להם כמו טיפול סיעודי או עבודות בניין, והן מבחינת אשרת עבודה מיוחדת למומחים זרים. כעסק, חשוב גם שתהיו מודעים לזכויות של העובדים הזרים מבחינת מרכיבי תלוש השכר והתנאים הסוציאליים המגיעים להם על פי חוק.

אם אתם מעסיקים עובד זר, בין אם הוא עובד בארץ או במדינה שלו, חשוב להכיר את אמנת המס הקיימת בין ישראל למדינה של העובד הזר, ואת הכללים הקשורים לניכוי מס במקור במקרה זה.

משקיעים זרים

אם לעסק שלכם נוסף שותף, משקיע שהוא אזרח זר או ישות זרה, יתכן שהעסק יצטרך לעמוד בדרישות לניכוי מס הכנסה, הקשורות למשקיעים זרים. דוגמאות:

  • חברות הפועלות כשותפויות, אמורות להעביר את מס ההכנסה בגין ההכנסה שהוקצתה לאותו בעלים זר, בין אם היא חולקה לו כמזומן ובין אם לא. אי ניכוי המס, עלול לגרור קנסות משמעותיים, בנוסף לחובה לשלם את המס במקור.
  • עסק המחלק דיבידנדים לבעל מניות זר או לישות זרה, חייב לבצע ניכוי מס במקור על תשלומי דיבידנדים אלה. אם אי פעם החזקתם במניות של חברה זרה, בוודאי שמתם לב לסכום מסוים שנוכה מדווח הצהרת הברוקר שלכם לטובת תשלומי המיסים. זה אותו רעיון, רק להיפך.

מכירה ללקוחות זרים

אם העסק שלכם מוכר מוצר לגורם זר, מחירו של המוצר אמור להיות כפוף לחוק הקובע שחברות לא יכולות להעביר רווחים למדינות שהמס שלהם קל יותר, באמצעות שינוי תמחור המוצר.

מכירות ללקוחות זרים עשויות להיות כפופות לניכויי מס הכנסה, מס מכירה או מס ערך מוסף, באותה מדינה זרה. לכן, חשוב להבין את כל המיסים הזרים בהם יחויב העסק, לפני שמתמחרים מוצר ללקוחות זרים.

מאמר זה נכתב בשיתוף אתר >> https://www.rsm.global//he

תגיות

אהבתם את הכתבה? שתפו

כתבות אחרונות

בינה מלאכותית ו-AI

חדשות רכב

מודעה