לוגו מגזין הפיננסי
Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

כמה כסף יש לאילון מאסק? קישור לעדכוני הון באינדקס לייב

כמה שווה אילון מאסק וההון של אילון מאסק תמונה ראשית
"OnInnovation Interview: Elon Musk" by OnInnovation is licensed under CC BY-ND 2.0.

אילון מאסק קיבל לראשונה את תואר המיליארדר לאחר שנכנס למועדון העילית ב2012. תשע שנים לאחר-מכן, ב2021, קיפץ איש העסקים לראש הרשימה. הונו העצמי מתבסס בעיקר על אחזקותיו בחברת המכוניות החשמליות טסלה, שהוא הבעלים שלה. בנוסף להיותו בעלים של חברת-על, מאסק התעסק בפרוייקטים נוספים ומשמעותיים כגון בינה מלאכותית, מערכות תשלום מקוונות, תחבורה עילית ותחתית, ואף תחבורה אל החלל החיצון.

הונו של אילון מאסק לרגע זה [2024]

הונו של אילון מאסק עומד כרגע על – 230 מיליארד דולר

מאפייןערך
גיל52
מקור העושרTesla, SpaceX, תכנות
ציון עצמאי8
מגוריםאוסטין, טקסס
אזרחותארצות הברית
מצב משפחתירווק
ילדים10
השכלהתואר ראשון באומנות/מדעים, אוניברסיטת פנסילבניה

קורות חיים של אילון מאסק

אילון מאסק נולד בפרטוריה, דרום-אפריקה. מאסק נולד למשפחה אמידה, ותשוקתו לטכנולוגיה ויזמות התגלתה בגיל צעיר. בהיותו בן 12 בלבד, בעוד ככל הנראה חבריו לכיתה מבלים את הזמן הפנוי במשחק כדורגל בחצר, הצליח מאסק לכתוב ולמכור את הקוד הראשון שלו למשחק מחשב (Blastar) ב-500$ שאפשר לשחק בו כיום חינם באונליין. שאיפותיו וחלומותיו של מאסק תמיד נדדו לעבר אמריקה הגדולה.

בעקבות-זאת הוא ניצל את ההזדמנות שאמו נולדה בקנדה, ובגיל 17 הוציא דרכון קנדי מתוך מטרה לעבור הליך אזרחות אמריקאי פשוט יותר. ב2002 השיג מאסק את מטרתו והפך לאזרח ארה״ב. מאסק סיים בהצלחה באוניברסיטת פנסילבניה בארה״ב תארים בכלכלה ופיזיקה.

בשנת 1995, הוא שינה כיוון לעבר החוף המערבי על-מנת להשלים דוקטורט בפיזיקה של אנרגיה באוניברסיטת סטנפורד, אך החליט לנשור לאחר יומיים, מהסיבה הפשוטה שזיהה באותה תקופה פוטנציאל עסקי מטורף באינטרנט מאשר לימודי פיזיקה.

לאחר שהחליט לנשור, הקים מאסק בשיתוף פעולה עם אחיו קימבל את החברה הראשונה שלו, חברת תוכנת האינטרנט 2zip שנמכרה בסופו של יום לחברת קומפאק תמורת 307 מליון דולר. צעדו הבא של מאקס היה הקמת הבנק המקוון X.com  שלימים נהפכה ל-Paypal המוכרת לכולם. בשנת 2002, במקביל להיותו אזרח אמריקאי טרי, נרכשה Paypal ע״י eBay  תמורת 1.5 מיליארד דולר.

רוצים לדעת על מטבעות קריפטו מומלצים? הקליקו כאן

קצת על SpaceX של אילון מאסק

מאסק לא הפסיק להוכיח ולשבור את השיא של עצמו כל פעם מחדש, והקים את החברה השלישית שלו SpaceX. הסיבה להקמת חברה זו הנו חזונו של מאסק כי בעתיד על-מנת שהאנושות תשרו, יצטרכו בני-האדם להתיק את מקום מגוריהם לכוכבים אחרים מלבד כדור-הארץ.

רצונו של מאסק היה לבנות חלליות לשם נסיעות מסחריות בחלל שיהיו ניתנות לשימוש חוזר והודות לכך זולות יותר. כעבור שש שנים עשתה החברה את הבלתי-יאומן והשיגה חוזה עם נאס״א לשם טיפול בהובלת מטענים עבור תחנת החלל הבינלאומית (ISS).

מטרת-על של מאסק בהקמת החברה הייתה ליצור אמצעי תעבורה עבור בני-אדם לחלל. בשנת 2020 השיקה החברה את הטיסה המאוישת הראשונה שלה.

הודות לכך, נאס״א שיגרה אסטרונאוטים לתחנת החלל הבינלאומית (ISS) בטיסות ששוגרו משטח ארה״ב, והדבר הקל עליה בכך שהפסיקה להסתמך על שטחי רוסיה לנסיעה זו. הפרויקט הבא העתידי של החברה הנו ספינת כוכבים שמטרת שימושה הנה התיישבות עתידית במאדים.

אילון מאסק וחברת ספייס איקס
אילון מאסק ספייס איקס (by jurvetson is licensed under CC BY 2.0.)

קצת על טסלה מוטורס של אילון מאסק

מאסק, שידוע כאדם שאינו יושב רגל על רגל, החליט בשנת 2004 להשקיע בחברת טסלה מוטורס, מתוך מטרה להפוך אותה לבעלת המניות הגדולה ביותר. מאסק מונה ליו״ר הדירקטוריון של החברה, ובהמשך הדרך מונה למייסד שותף.

בתחילת הדרך, מייסדי החברה ייצרו מכוניות חשמליות בעלות מחיר ממוצע לשם מטרת שיווק להמונים. בנוסף לייצור המכוניות החשמליות, החברה גם ייצרה את סוללות הליתיום-יון הן עבור המכוניות והן עבור בתים על-מנת לאחסן אנרגיה ואנרגיה סולארית לשם הטענה.

למרות צקצוקים ופקפוקים שקיבלה מרבים בתעשיית הרכב, עד שנת 2008 השיקה טסלה את הדגם הראשון שלה, מכונית הספורט רודסטר. ארבע שנים לאחר מכן החלה טסלה לייצר את הדגם S סדאן המכונה גם דגם 3, הדגם בעל המחיר הסביר ביותר שטסלה מוכרת כיום.

נכון ליוני 2021 החברה מכרה למעלה ממליון יחידות של דגם 3. בשנת 2017, הצליחה לקחת טסלה מג׳נרלס מוטורוס את התואר יצרנית הרכב האמריקאית היקרה ביותר. חברת המכוניות הצליחה לחולל מהפכת רכב חשמלי בכל העולם, והפכה למשפיענית מרכזית בנושא על ההמונים. צמיחת שוק הרכבים החשמליים ומחיר המניה של טסלה הן שהקפיצו את עושרו של מאסק למימדים עצומים.

טסלה מוטורס של אילון מאסק
טסלה מוטורס של אילון מאסק (freepik)

מה זה ארנק אקסודוס? כל מה שאתם צריכים לדעת על זה במאמר הבא

אז כמה באמת שווה אילון מאסק?

אילון מאסק נכנס לראשונה לרשימת המיליארדרים הנחשקת של פורבס בשנת 2012, כאשר הונו הנקי נרשם באותה שנה ב-2 מיליארד דולר. בתחילת 2020  נרשם למאסק שווי נקי של 27 מיליארד דולר. ביולי באותה שנה זכה לעקוף את וורן באפט והגיע לשווי נקי של 70.5 מיליאר דולר.

כשנה לאחר-מכן, הצליח מאסק לעקוף את ג׳ף בזוס והפך רשמית לאדם העשיר בעולם, הונו נמדד באותה תקופה במעל כ-200 מיליארד דולר. כמה חודשים מאז, קטף תואר נוסף, והפך לאדם הראשון ששוויו נאמד ביותר מ-300 מיליארד דולר. עושרו של מאסק גדל וגדל ככל שאופציית המניות שלו בחברותיו לשעבר ובהוווה המשיכו לצמוח.

עיקר הונו של מאסק מגיע מטסלה מוטרוס, עלייתו המרשימה בשוויו הנקי נוצרה הודות לעליית מניות טסלה, כאשר אחת ממניותיו הבולטות הנה טילי החלל של מאסק. פעולה משמעותית נוספת שתרמה לעלייה בהונו של מאסק הנה רכישה של כ-100,000 כלי רכב חשמליים ע״י חברת הרץ.

אז כמה באמת שווה אלון מאסק
אז כמה באמת שווה אלון מאסק (by jurvetson is licensed under CC BY 2.0.)

השמיים הם הגבול, ומעבר

מאסק נולד למשפחה אמידה ויכל לנוח על זרי הדפנה לגבי עתידו, אולם כוחות אחרים דחפו אותו להצלחה מטאורית, הכוחות הללו בשילוב עבודה קשה ובלי פוסקת הן שהפכו אותו לאדם העשיר העולם.

הוא לא הפסיק ללמוד לחקור על הנושאים שמעוררים בו תשוקה, והודות לכך לא הפסיק פעם אחר פעם לשבור את השיא של עצמו מחדש. זוהי השראה שיש לקחת בחשבון ורק ללמוד ממנה.

אהבתם את הכתבה? שתפו

כתבות אחרונות

בינה מלאכותית ו-AI

חדשות רכב

מודעה